Portal_background_image

استاندار مرکزی: معلمان روحیه تلاش و خودباوری را در دانش آموزان تقویت کنند

زمانی قمی استاندار مرکزی در پیامی به مناسبت بازگشایی مدارس و دانشگاهها آورده است: معلمان و مسئولان آموزش استان باید برای دانش آموزان هویت بخش و هویت آفرین باشند و روحیه  تلاش و خود باوری را در آنها تقویت کنند.

استاندار مرکزی در این پیام آورده است:تقارن اول مهر، بهار تعلیم و تربیت و هفته دفاع مقدس تابلوی مقاومت، ایثار و شهادت، حاوی این پیام است که تخصص و تعهد باید در کنار هم باشند تا بشریت را از گرداب جهالت و گمراهی و تباهی نجات بخشند و چه لاله های دلسوخته ای بودند که از مکتب تعلیم و تربیت به مکتب ایثار و شهادت رفتند تا درس آزادی و آزادگی را معنا بخشند.

وی بیان کرده است: مهم ترین رسالت نظام تعلیم و تربیت بعنوان زیربنای توسعه و تحولات اجتماعی، تربیت نسل های متفکر، مستقل، پرسشگر، خلاق و در عین حال متخلق به آداب و ارزش های اسلامی است وبی تردید؛ آموزش و پرورش یکی از اثرگذارترین و فعال ترین نهادهای اجتماعی است که جامعه را به سوی سرچشمه های اعتلا، پیشرفت و بالندگی رهنمون می سازد .

زمانی قمی افزوده است: در جامعه امروز، مدرسه اولین نهاد اجتماعی است که ما در آن، فاصله بین خواسته ها و قانون را تجربه  می کنیم و در حقیقت اولین جایی است که با مدل قانونی روابط و قانونمداری آشنا می شویم و از این جهت مدرسه نهادی مدل ساز در روابط اجتماعی و حائز اهمیت است.

 استاندار مرکزی خاطر نشان کرده است:معلمان، مربیان، مدیران و مسئولان آموزش استان توجه داشته باشند که باید برای دانش آموزان هویت بخش و هویت آفرین باشند و روحیه  تلاش و خود باوری را در آنها تقویت کنند.

وی تاکید کرده است:دانش آموزان و محصلان استان مرکزی باید بدانند که این سرزمین از دیرباز با وجود بزرگانی  همچون حضرت امام خمینی (ره)، فخرالدين عراقي، ميرزا ابوالقاسم قائم مقام فراهانی، پروفسور محمود حسابی و... ، مهد علم و ادب و پرچم دار دانش بوده است و اکنون نیز امید ما، در افق توسعه ی استان به شما عزیزان است.

استاندار مرکزی افزوده است: دولت تدبیر و امید ارتقای کیفیت آموزش و پرورش را راهبرد جدی خود قرار داده است و امروز به فضل الهي و با همت و تلاش قابل تحسين دولت ومجموعه دست اندرکاران نظام تعلیم و تربیت، شاهد استمرار رشد و حركت پرشتاب علمي كشور و شکستن مرزهای علم و دانش و فتح قله‌های عزت و افتخار هستيم.

وی در پایان خاطر نشان کرده است: اینجانب فرا رسيدن فصل بازگشايي مراكز علمي، دانشگاهها و مدارس و آغاز سال تحصيلي 95-94 بهار دلنشين تعليم و تربيت را به صاحبان خرد و انديشه بويژه اساتيد و فرهنگيان ارجمند و دانشجويان و دانش آموزان عزيز استان مرکزی  تبریک می گویم و امیدوارم در سالی که مزین به نام "دولت و ملت ،  همدلی و هم زبانی " است  با عمل به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی بتوانیم با تدبير دولت،کشور را به قله های اميد، پیشرفت و سربلندی در دنیا برسانیم که این مهم با تلاش شما اساتيد و معلمان گرامي و دانشجويان و دانش آموزان عزيز محقق خواهد شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها