Portal_background_image

استاندار مركزي: 94 درصد از سهم درآمد استان در بودجه 96 محقق شد

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: با تلاش امور مالیاتی استان پارسال 94 درصد از سهم درآمد استان در بودجه 96 محقق شد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  کارنامه حوزه مالیاتی استان مرکزی در سال گذشته درخشان است و ماموریت های دریافت سهم مالیاتی با دقت و جدیت انجام شده است.

وی افزود: در سایه همدلی و تعامل می توان مشکلات اقصادی را رفع کرد و راهبردهای توسعه محور را در استان سرعت بخشید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی نیز دراین نشست گفت: بهبود محیط کسب و کار تنها با فعالیت قوای سه گانه صورت محقق نمی شود و همه در رونق اقتصادی سهیم هستند و باید با همدلی، شناخت مشکلات و استفاده از ظرفیت های قانونی، فضای کسب و کار را بهبود بخشند.

سعید فرخی بیان کرد: بخش خصوصی رسالت سنگینی در بهبود فضای کسب و کار دارد که نباید از آن غفلت کرد.

مقدسی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: مجلس شورای اسلامی پیشنهادی در خصوص تفاوت نرخ ارز برای خریدهای خارجی یا موارد بلاتکلیف پیشنهاد کرده که هفته آینده بررسی می شود.

مقدسی افزود: در این راستا پیشنهاد شده در مواردی که نرخ ارز 42 هزار ریال مطرح است در صورت اعطای تسهیلات ارزی به متقاضی اگر زمان بازپرداخت تسهیلات تفاوت قیمت از دلار به ریال باشد، توسط دولت پرداخت شود.

وی بیان کرد: این اقدام اگر مصوب و عملیاتی شود ریسک معاملات و قدرت تصمیم گیری را بالا می برد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سال جدید با چالش های اقتصادی زیادی آغاز شد، گفت: در بدو شکل گیری دولت تدبیر و امید نرخ دلار در کشور 34 هزار ریال بود و در مدت 2 ماه با وجود اینکه هنوز اقدام های عملی ویژه ای صورت نگرفته بود این نرخ به 30 هزار ریال کاهش یافت.

وی گفت: این مهم به دلیل امید مثبت به آینده رقم خورد اما، در چند ماه گذشته جدای از دلایل منطقی اقتصادی و فشارهای بین المللی، ترویج فضای ناامیدی به این وضعیت دامن زده است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: دولت تصمیمات خوبی را در هفته های اخیر برای ثبات قیمت ارز داشته که البته شاید کمی دیر بوده اما امید است که اثر خود را نمایان کند.

مقدسی اظهار کرد: ثبات در تصمیمات بازار ارز، اطمینان بخشی برای تولیدکننده، صادر کننده و وارد کننده فراهم می کند.

وی گفت: مصوبات گذشته شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی باید به طور کامل اجرایی شود و تنها درمواردی که دلایل قانع کننده ارائه شود اجرایی نشدن مصوبات بلامانع است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: رهبر معظم انقلاب سال جاری را به نام حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کرده که این مهم با همدلی، دلسوزی و کار مضاعف محقق خواهد شد.

منوچهر توسطی افزود: برای تحقق حمایت از کالای ایرانی بخش خصوصی و دولتی باید در کنار یکدیگر حرکت کنند و مردم نیز با خرید کالای ایرانی قوت قلبی تولیدکنندگان را افزایش دهند.

گفتنی است  در این نشست اتاق بازرگانی استان مرکزی گزارشی از بانک جهانی در خصوص بهبود محیط کسب و کار در سال 2018 را ارائه کرد و مشکلات شهرک های صنعتی این استان در خصوص مالیات بر ارزش افزوده بررسی و مقرر شد این موضوع کارشناسی دقیق تری شود.

بانک های عامل استان مرکزی نیز در این نشست مکلف شدند دفترچه های دارای قرارداد واحدهای صنعتی با شرکت شهرک های صنعتی این استان را به عنوان وثیقه برای دریافت تسهیلات قبول کنند.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها