Portal_background_image

استاندار: 736 ميليون دلار صادرات استان در سال 95/ دفاع از عملكرد دولت وظيفه جدي مديران استان است

زمانی قمی استاندار مرکزی در اولین نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان در سالجاری که در محل استانداری برگزار شد، گفت: افزایش صادرات، تحقق 162 درصدی سهم استان از اعطای تسهیلات رونق تولید، ایجاد 2704 شغل در مناطق روستایی و ... بیانگر جهت گیری درست برنامه های مجموعه دولت در استان است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: گزارش هایی که از عملکرد مجموعه دولت در استان در حوزه های مختلف ارائه می شود بیانگر این مهم است که سیاستها و برنامه های دولت در سال 95 جهت گیری مثبت و درستی داشته و خروجی آن با توجه به مشکلات پیش رو  قابل دفاع است.

استاندار مرکزی با اشاره به تراز مثبت تجاری  در کشور و استان مرکزی ، بیان کرد: در استان مرکزی میزان صادرات به واردات نسبت 2 و نیم برابری دارد از این رو تراز تجاری در این استان مثبت است.

وی افزود: میزان صادرات استان در سال 95  به میزان 736 میلیون دلار بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش رشد 29 درصدی داشته است و واردات استان نیز عمدتاً شامل ماشین آلات و نیازهای  بخش تولید ، صنعت و کشاورزی بوده است.

زمانی قمی با اشاره به اینکه در استان مرکزی 2 هزار و 704 شغل در بخش روستایی در سال 95 ایجاد شده است، گفت: از سوی مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری ایجاد 2 هزار و 720 شغل در استان پیش بینی شده بود که 99 درصد سهم تعیین شده محقق شده است.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه استمرار طرح رونق تولید در سال 96 از اولویتهای استان است، گفت: در سال 95 سهم استان از تسهیلات رونق تولید به میزان 443 میلیارد تومان برای 332 طرح بود که  برای 1066 طرح یعنی بیش از سه برابر تعداد تعیین شده و به میزان 716 میلیارد تومان معادل 162 درصد سهم تعیین شده در استان محقق شد.

وی ادامه داد: در سفر ریاست جمهوری به استان مرکزی مقرر شد 8 هزارو 372 فقره تسهیلات جدید ازدواج در استان پرداخت شود که از آبان تا اسفند ماه 95 تعداد 8 هزار و 462 فقره تسهیلات یعنی بیش از سهم تهیین شده در استان پرداخت شد و در مجموع در سال 95 حدود 17 هزار و 800 فقره تسهیلات ازدواج به مبلغ 178 میلیارد و 600 میلیون تومان در استان پرداخت و مصوبه سفر ریاست جمهوری به استان به میزان 101 درصد محقق شد.

زمانی قمی گفت: آمارهای ارائه شده نشان می دهد که به سمت رونق و بهبود شرایط پیش می رویم البته رونق نسبی است وقتی از شرایط بد گذشته خارج می شویم یعنی به وضع بهتری نزدیک می شویم که ممکن است عده ای نتوانند این موفقیتها را ببینند و از پیشرفتها و نقاط مثبت سخن بگویند و فقط نقاط منفی را بیان کنند که این امر هم هنر نیست وقتی مسیر تخریب در پیش گرفته می شود نقاط پیشرفت و مثبت در نظر گرفته نمی شود.

استاندار مرکزی با بیان اینکه نیت ها بر زبان ها جاری می شوند،تصریح کرد: نمی شود فردی متدین و با اخلاق و صداقت باشد و به دولت دروغ ببندد، انتقاد با تخریب تفاوت دارد فرد منتقد برای حل مشکل و ارتقای وضع موجود تلاش می کند و راهکار ارائه می دهد.

وی افزود: آقایانی که دولت را تخریب می کنید چرا یادتان رفته که شما به وجود آورنده این شرایط هستید؟ البته یادتان نمی رود چراکه شیوه شما اینگونه عمل کردن،  نفی حقایق، دروغ گفتن و امثال اینهاست .

استاندار مرکزی گفت: کاندیدای احتمالی به استان می آید و سخنرانی می کند و همه چیز را زیر سوال می برد  و راجع به آب سنگین اراک به دروغ سخن می گوید، البته خودش می داند که این مسائل حقیقت ندارد و دروغ می گویدو هیچ کس  هم اعتراضی نمی کند.

وی افزود:جملاتی که به مجموعه دولت نسبت داده می شود ریشه و اساس ندارد چرا که همه می دانند که تورم 40 درصدی را چه کسانی به وجود آوردند و 700 میلیارد ثروت کشور چه شد، تخریب گران با بیان مطالب غیر واقعی می کوشند چهره و عملکرد دولت را غیرقابل دفاع کنند.

استاندار مرکزی بیان کرد: تخریبگران مدام می گویند چرا دولت جاده فلان روستا آسفالت نکرد و فلان طرح عمرانی پایان نیافته است اما با شرایط اقتصادی کنونی باید بدانند ما به اندازه امکانات کار می کنیم دروغ نمی گوئیم ، رمالی بلد نیستیم، رمال هم در اختیار نداریم.

زمانی قمی ادامه داد: باید تلاش کنیم کشور را از یاس و نا امیدی خارج کنیم، برای پیشرفت کشور امید را در جامعه ترویج دهیم، اتحاد و صمیمت را تقویت و اخلاق را شاخص رفتار خود قرار دهیم که این هنر و اقدام درستی است.

وی ادامه داد: به عنوان نماینده ارشد دولت در استان در فرصتی در اجتماع مردمی با منطق و مستندات از حقوق دولت دفاع خواهم کرد و انتظار دارم دلسوزان کشور و دولت نیز به رفتارهای غیرمنطقی تخریبگران دولت پاسخ کوبنده بدهند.

استاندار مرکزی با بیان اینکه دفاع از عملکرد دولت و تبیین دستاوردهای دولت مطالبه  جدی من از مدیران و فرمانداران است، گفت: خانواده دولت باید از عملکرد دولت دفاع کند اصلا حق سکوت ندارید، آنچه را که دولت انجام داده باید بیان کنید.

زمانی قمی گفت: در جهت بیان دستاوردها و عملکرد دولت بداخلاقی و تخریب نمی کنیم ولی آنچه که انجام شده باید بیان کنیم، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری باید گزارشی از ارزیابی مدیران درخصوص تبیین و دفاع از عملکرد دولت ارائه نماید.

وی گفت: نمی شود هر کس از راه می رسد هر چه می خواهد برای اهداف زودگذرش بگوید در حالیکه نه فکر نظام است نه فکر جمهوری اسلامی و نه فکر نا امید شدن مردم، مدیران باید در برابر این گونه سخنان محکم از دولت دفاع کنند.

 استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه مدیران از ارائه آمار و ارقام درخصوص ایجاد اشتغال خودداری کنند، گفت: تلاش کنید، برنامه بیاورید وقتی کار انجام شد گزارش می دهیم فضای کشور بگونه ای است که با تاسف مخالفان دولت به دنبال مچ گیری هستند .

وی افزود: وقتی وعده دادن 200 هزار تومان یارانه را می دهند در حالیکه ما در دادن  45 هزار تومان یارانه هم مانده ایم و مشکل داریم چون این وعده دولت را نشانه می رود کاری به آن ندارند و نمی گویند چرا این حرف را زدید .

زمانی قمی ادامه داد:جمهوری اسلامی با خون صدها هزار  شهید مستقر شده و ادامه پیدا کرده مگر مجانی بدست آمده که  هر وعده ا ی خواستیم  بدهیم و آن وعده  هم محقق نشود، در آن صورت مردم به کل نظام بدبین می شوند.

استاندار مرکزی گفت: سال 96  سالی است که مقام معظم رهبری بر ادامه اقتصاد مقاومتی و همچنین اشتغال و تولید تاکید کردند ما هم بر این مسیر پیش می رویم و در شش ماه اول گزارش کار را ارائه می دهیم.

وی افزود: مدیر کل دفتر روستایی بعنوان مدیریت یکپارچه امر اشتغال روستایی  را پیش ببرند و برنامه ها را با ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، منابع طبیعی، بسیج و... هماهنگ کنند و دفتر روستائی باید با یک برنامه جهادی در جهت ایجاد اشتغال خرد و روستایی عمل نماید.

گفتنی است در این نشست رئیس سازمان برنامه و بودجه استان ،مدیر کل دفتر روستایی و شوراهای استانداری ، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیر کل گمرکات استان نیز سخنانی را بیان کردند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها