Portal_background_image

استاندار مركزي: 727 پروژه عمراني و اقتصادي در ايام الله دهه فجر در استان بهره برداري شد

زمانی قمی استاندار مرکزی در آیین بهره برداری از صفحه خبرگزاری صدا و سیمای استان و دو طرح دیگر این نهاد که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد ، گفت: در ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی 727 پروژه عمرانی و اقتصادی با اعتباری بالغ بر 6 هزار و 855 میلیارد ريال در استان مرکزی بهره برداری شد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: از مجموع 793 پروژه عمرانی و اقتصادی که در ایام الله دهه فجر در استان افتتاح و یا عملیات اجرائی آن آغاز شد تعداد 730 پروژه عمرانی و 63 پروژه اقتصادی است.

 استاندار مرکزی تصریح کرد: 727 پروژه عمرانی و اقتصادی با اعتباری بالغ بر 6 هزار و 855 میلیارد ريال در ایام الله دهه فجر در استان به بهره برداری رسید.

وی افزود: عملیات اجرائی 66 پروژه عمرانی و اقتصادی نیز با اعتباری بالغ بر 3 هزار و 710 میلیارد ريال در جای جای استان مرکزی آغاز شد.

استاندار مرکزی گفت:  اجراي اين پروژه ها برای 4573 نفر اشتغال ایجاد کرده و از این میزان برای 2819 نفر اشتغال مستقیم و 1754 نفر اشتغال غير مستقيم داشته است.

زمانی قمی در بخش دیگری از سخنانش ابراز کرد: رابطه رسانه ها به ویژه رسانه ملی با کلیه سازمان ها و نهادهای دولتی استان بسیار نزدیک است و در برنامه های ملی و استانی حضوری پررنگ و موثر دارند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این آئین اظهار کرد: 9 هزار میلیارد ریال اعتبار مصوب در سفر ریاست جمهوری به استان مرکزی تا پایان سال 1396 تخصیص می یابد.

وی افزود: اعتبار مذکور برای 55 طرح عمرانی اختصاص داده شده است که تا پایان سال 96 طبق برنامه اختصاص می یابد.

نعمت زاده عنوان کرد: در راستای تحقق راهبردهای اقتصای مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری، احیاء صنایع و واحدهای تولیدی در همه نقاط کشور به ویژه استان مرکزی در دستور کار دولت قرار دارد که این امر تا پایان دولت یازدهم نسبت به همه واحدهای تولیدی کشور با قدرت پیگیری می شود.

وی، با اشاره به اینکه استان مرکزی به عنوان چهارمین قطب صنعتی کشور است،بیان کرد: این استان نقش مهمی در افزایش نرخ بهره وری و تولید ناخالص ملی دارد که در همین راستا توسعه صنایع این استان مورد توجه دولتمردان قرار دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: رسانه ها به ویژه رسانه ملی باید در راستای جلب اعتماد مردم همواره گام مثبت بردارند.

گفتنی است در این آیین استدیو بخش خبر طرح 33 شهر با 33 خبرنگار به بهره برداری رسید، همچنین از آثار تلویزیونی و خبری با موضوع اقتصاد مقاومتی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت رونمایی شد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها