Portal_background_image

معاون عمراني وزير كشور: 600 هزار ميليارد ريال در شهرداري كشور هزينه شد

خندان دل معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در نشست با منتخبین شوراهای شهر استان که با حضور استاندار مرکزی برگزار شد، گفت: در چهار سال فعالیت دولت یازدهم 600 هزار میلیارد ریال در شهرداری های نقاط مختلف کشور هزینه شد.

خندان دل معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور  اظهار کرد: با توجه به اینکه شهرداری های کشور سه تا پنج برابر نیروی انسانی مورد نیاز خود، شاغل دارند بخش عمده ای از اعتبارات این نهاد خدماتی به هزینه های جاری و پرداخت حقوق و مزایای کارکنان اختصاص می یابد. 

وی ادامه داد: دولت یازدهم در نخستین گام، یک کمیسیون خاص برای رسیدگی به امور شهرداری ها تشکیل داد که این کمیسیون نقش موثری در رسیدگی به مشکلات شهرداری ها ایفا کرد. 

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور بیان کرد: بدنه دولت حجیم است و با کوچک سازی آن می توان این میزان اعتبارات را در راستای عمران و آبادانی کشور هزینه کرد. 

وی بیان کرد: توجه ویژه به شهرهای کوچک و متوسط با تخصیص عادلانه اعتبارات دولتی یکی از فعالیت های ماندگار و ارزشمند دولت یازدهم است که این مهم نقش موثری در مهاجرات مردم از شهرهای کوچک به کلانشهرها داشت. 

خندان دل ادامه داد: در شوراهای اسلامی دوره چهارم بیش از 42 درصد از شهرداران کشور در نیمه راه برکنار و شهرداران جدید جایگزین شدند و بسیاری از طرح های عمرانی کوچک در این شهرها همچنان با درصد فیزیکی اندکی رها شده است. 

خندان دل ایجاد جاذبه های شهری را یکی از راه حل های جلوگیری از مهاجرت دانست و گفت: دولت یازدهم در چهار سال گذشته بخشی از اعتبارات شهرهای بزرگ را کاهش داد و به شهرهای کوچک و متوسط تزریق کرد. 

گفتنی است  بازدید از طرح های عمرانی نیمه تمام اراک از دیگر برنامه های معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در سفر یک روزه به اراک است. 

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها