Portal_background_image

6 هزار جلد قرآن اهدايي خيران استان مركزي رونمايي شد

آیین رونمایی از 6 هزار جلد قرآن کریم اهدایی خیران، با حضور حضرت آیت‌الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان و حقیقی معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در این آیین ، گفت: انقلاب شکوهمند اسلامی سرمایه ارزشمندی است که هویت خود را از آموزهای دینی و قرآنی گرفته و این گفتمان غنی و برجسته باید در تمامی ارکان جامعه نهادینه شود.

وی افزود: فعالیت های مستمر قرآنی راه برون رفت از چالش های اجتماعی از جمله آسیب های پنج گانه است که رهبر انقلاب اسلامی بر مهار آن ها تاکید کرده است. 

 نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: تمامی دستگاه ها و نهادهای دولتی و غیردولتی باید با بسیج امکانات برای تحقق مفاهیم قرآنی با هدف جلوگیری از مشکلات اجتماعی تلاش کنند. 

امام جمعه اراک گفت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید با رشد فعالیت های قرآنی بسترهای تربیتی و معرفتی در تمامی زوایا و نهادها گسترده تر شود. 

وی اظهار کرد: به برکت انقلاب اسلامی مسیر برای پیاده کردن مفاهیم قرآنی و حاکمیت پاکان فراهم شده است، بنابراین باید از این فرصت ایجاد شده نهایت استفاده صورت گیرد. 

آیت الله دری نجف آبادی افزود: فعالیت قرآنی عملیاتی کردن توصیه های دینی در زندگی روزانه است و اقشار مختلف مردم باید زندگی خود را با نور ایمان و قرآن روشن کنند. 

حقیقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی نیز گفت: در سال آتی سه رویداد فرهنگی شامل جشنوراه قرآنی، مسابقه سراسری قرآن به میزبانی اوقاف و کنگره 6 هزار و 200 شهید در استان مرکزی رقم زده می شود. 

حقیقی افزود: مسئولان استان با توجه به برگزاری این سه رویداد به آسیب های پنجگانه اجتماعی اهتمام جدی تری داشته باشند تا درسایه عمل به قرآن شاهد سلامت اجتماعی بیشتری باشیم. 

در این آیین که از برنامه‌های کمیته قرآن دهه فجر استان مرکزی بود، از 6 هزار جلد قرآن کریم اهدایی بیمه آسیا و خیران توسط مسئولان استانی رونمایی انجام شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها