Portal_background_image

با حضور استاندار 6 طرح اقتصادي ، فرهنگي و آموزشي در شهرستان محلات بهره برداري شد

با حضور زمانی قمی استاندار مرکزی 6 طرح اقتصادی، فرهنگی، تفریحی و آموزشی در شهرستان محلات بهره برداری شد.

با حضور استاندار در چهارمین روز از هفته دولت پروژه گازرسانی به منطقه نمونه گردشگری آبگرم  محلات و یک مجتمع نمونه گردشگری  بهره برداری شد، اعتبار گازرسانی به منطقه نمونه گردشگری آبگرم از منابع داخلی شرکت گاز استان مرکزی و به میزان 498 میلیون تومان بوده و خط انتقال گاز رسانی بطول 7750 متر و با نصب 60 عدد علمک اجرایی شده است.

مجتمع نمونه گردشگری زندی در آبگرم نیز به مساحت 1400 مترمربع و با 8 واحد اقامتی 40 متری با استفاده از سیستم گرمایشی پکیج و با هزینه ای بالغ بر 400 میلیون تومان افتتاح شد که از این مقدار 300 میلیون سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی و 100 میلیون تومان تسهیلات از محل صندوق کار آفرینی امید بوده است.

درادامه سفر استاندار مرکزی به محلات  طرح آبیاری تحت فشار به میزان 39 هکتار با اعتباری بالغ بر 292 میلیون تومان افتتاح شد که از این مقدار 159 میلیون تومان بلا عوض و از محل اعتبارات دولتی و مابقی آن توسط بخش خصوصی انجام پذیرفته و 18 نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول بکار می شوند.

عملیات اجرائی طرح سورتینگ و بسته بندی بید قرمز  نیز در زمینی به مساحت 11 هکتار و با زیر بنایی در حدود دو هزار متر مربع در دهکده گل شهرستان آغاز شد که ظرف مدت یکسال افتتاح خواهد شد. از دیگر اهداف این طرح ایجاد سرد خانه یک هزار تنی، واحد مکانیزه بسته بندی بید قرمز و انواع شاخه گل بریده به استعداد 200 هزار شاخه گل در روز و با سرمایه گذاری بالغ بر یک و نیم میلیون یورو توسط بخش خصوصی بصورت مشارکتی با سرمایه گذاری خارجی  است .

استاندار  مرکزی سپس مدرسه خیرساز مقدم را افتتاح کرد. این مدرسه در زمینی به مساحت 1800 متر مربع در دو طبقه و با اعتباری بالغ بر 850 میلیون تومان توسط خانواده ابوالحسن مقدم ساخته شده و در اختیار آموزش و پرورش شهرستان قرار گرفته است.

افتتاح مجتمع رفاهی گلخانه با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون تومان و افتتاح سالن سینمای مجتمع تفریحی رفاهی نور با ظرفیت 120 نفر و با سرمایه گذاری بخش خصوصی  از دیگر طرح های افتتاحی امروز بود. 

گفتنی است استاندار مرکزی در بدو ورود به شهرستان محلات با حضور در منزل شهید علیرضا ارشاد طلب در روستای محمد آباد ضمن تجدید میثاق با آرمانهای شهدا و تجلیل از خانواده این شهید، امنیت و آرامش کنونی را مدیون خون شهدا و ایثارگری های آنها دانست.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها