Portal_background_image

استاندار در جريان بهره برداري از طرح هاي آبفا شهري استان : 6 طرح آبفا شهري هديه دهه فجر به مردم استان مركزي است

آقازاده استاندارمرکزی در جریان بهره برداری از طرح های آبفا شهری استان، گفت: بهره برداری از 6 طرح آب و فاضلاب شهری استان با سرمایه گذاری 240 میلیارد ریال هدیه دهه فجر به مردم است.

آقازاده استاندارمرکزی اظهار کرد: نصب مخزن ذخیزه آب داود آباد، خط انتقال آب مامونیه، آبرسانی به کارچان، رازقان و شبکه جمع آوری فاضلاب شهرک ابوالفضل و بافت مرکزی اراک طرح های بهره برداری شده آبفای شهری استان در دهه فجر است. 

وی بیان کرد: 2 طرح دیگر آبفا شهری استان با 660 میلیارد ریال اعتبار در محلات و دلیجان بعد از آیین های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به بهره برداری می رسد. 

استاندار مرکزی گفت: اراک نخستین کلانشهر است که شبکه جمع آوری فاضلاب شهری در آن به طور کامل ایجاد شده است و مردم می توانند از خدمات ارزشمند در این حوزه بهره مند شوند. 

آقازاده افزود: راهبردهای هدفمند مسئولان استانی باعث شد که امسال با وجود خشکسالی، بحران در آب و برق به صورت جدی بروز نکند و به ویژه در اراک قطعی برق با کمترین میزان باشد. 

وی اظهار داشت: بارش های سال آبی جاری در استان مطلوب است و پیش بینی می شود ذخیره کامل آب پشت سد کمال صالح تامین شود و حتی با عبور از 110 میلیون مترمکعب این سد سرریز کند. 

استاندار مرکزی گفت: اجرای تصفیه خانه در شهرستان های اراک، ساوه و خمین از طرح های مهم برای بازچرخانی پساب فاضلاب در این شهرها است. 

آقازاده افزود: 50 روستای استان سال گذشته به علت تداوم خشکسالی با تانکر آبرسانی شدند که پیش بینی می شود با بارش های مطلوب این معضل رفع شود. 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان مرکزی گفت: یکهزار و 200 کیلومتر طول خط اجرای فاضلاب در کلانشهر اراک است. 

 خلیلی افزود: سه تصفیه خانه در شهرستان های خمین، شازند و اراک در نیمه سال آینده به بهره برداری می رسد. 

وی اظهار داشت: بازچرخانی پساب فاضلاب از 70 درصد به 80 درصد در استان افزایش یافته است. 

در برنامه های چهارمین روز از دهه فجر همچنین ساختمان اداره کل اتباع و مهاجران خارجی استان مرکزی نیز با زیربنای 765 مترمربع و پنج میلیارد و 845 میلیون ریال اعتبار در سه طبقه با حضور مقامات استانی به بهره برداری رسید.

بهره برداری از گلزار شهدا و طرح آبرسانی شهر داود آباد، دیدار با خانواده شهیدان «احمد و محمود داود آبادی»، بهره برداری همزمان از13 طرح شرکت توزیع برق شهرستان اراک، طرح دانشگاه علوم پزشکی و ساختمان اداره کل اتباع و مهاجران خارجی در این شهرستان از جمله برنامه های استاندار مرکزی در چهارمین روز دهه فجر است. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها