Portal_background_image

550 طرح پژوهشی مصوب در استان مركزی اجرایی شد

معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استانداری گفت: 550 طرح پژوهشی و تحقیقاتی در كارگروه تخصصی پژوهش، فناوری و تحول اداری این استان مصوب و اجرا شد كه از این تعداد 320 طرح آن اولویت دار است.

سعید آقاصادقی افزود: حوزه های بهداشت و درمان، امنیت غذایی، امور زیر بنایی، فناوری های نوین و میراث فرهنگی و گردشگری از بخش های اولویت دار استان مركزی است.
وی اظهار كرد: نظارت بر اعتبارات پژوهشی در دستگاه های این استان یكی از وظایف كارگروه پژوهش، فناوری و تحول اداری در ایجاد تعادل و توازن میان بخش های مختلف است.
معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استانداری توضیح داد: در راستای پرداختن به امر پژوهش و ارتقا دانش تخصصی و تحقیقات علمی 'كارگروه تخصصی پژوهش، فناوری و تحول اداری استان مركزی' در مهر ماه جاری تشكیل شد.
آقاصادقی اضافه كرد: این كارگروه دارای 13 عضو شامل برخی از روسای دانشگاه ها، مدیران مراكز علمی و پژوهشی و دستگاه های مرتبط با فعالیت های این مجموعه در استان مركزی است.
وی خاطر نشان كرد: وظایف این كارگروه در حوزه دانش و پژوهش می باشد كه در جهت ارتقا و توسعه علوم و فناوری های نوین در حوزه های مختلف است.
معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استانداری ادامه داد: همه دستگاه های اجرایی استان مكلف هستند بین نیم تا سه درصد از اعتبارات تخصیصی خود را به امر پژوهش و فناوری اختصاص داده و در جهت ارتقا دانش مجموعه خود فعالیت كنند.
آقاصادقی عنوان كرد: توسعه فناوری، گسترش آی تی، استفاده از امكانات متعدد و نوین و پرداختن به مباحث مهم در حوزه های بهره وری از نیروی انسانی و ملزومات دستگاهی در استان مركزی از نكات مورد توجه در این كارگروه است.
وی یادآور شد: یكی از اقدامات مهم این كارگروه برگزاری مراسم بزرگداشت هفته پژوهش در استان مركزی بوده است كه با همكاری دانشگاه اراك و استانداری مركزی برگزار شد.
معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استانداری مركزی بیان كرد: در این گردهمایی از پژوهشگران و محققان استان مركزی در حوزه های مختلف تقدیر و تجلیل به عمل آمد و راهكارهای جدید در خصوص ارتقا روند علمی و تحقیقاتی ارائه شد.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها