Portal_background_image

با حضور معاون سياسي استاندار 53 پروژه بهداشتي، عمراني و اقتصادي در خمين بهره برداري شد

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، 53 پروژه بهداشتی، عمرانی،خدماتی و اقتصادی در شهرستان خمین به بهره برداری رسید.

از مجموعه طرح های بهره برداری شده امروز هشت طرح آبرسانی روستایی، 28 طرح عمرانی، 9 طرح کشاورزی، پنج طرح بهداشتی و درمانی و بقیه خدماتی است که برای اجرا و تکمیل آن ها در مجموع 641 میلیارد و 630 میلیون ریال سرمایه گذاری شده است.

با بهره برداری از این طرح ها 56 فرصت شغلی جدید در این شهرستان فراهم شده است.

بهره برداری از بزرگترین تصفیه خانه آب آشامیدنی در استان مرکزی در خمین از جمله طرح های راه اندازی شده امروز در خمین است که این تصفیه خانه از جمله طرح های جانبی خط انتقال آب از سد کوچری به خمین می باشد. 

اجرای عملیات انتقال آب از سد کوچری به خمین توسط بخش خصوصی از اواخر سال 92 آغاز و تابستان سال گذشته وارد خمین شد و با اجرای آن 182 لیتر آب برای بخش صنعت و آشامیدنی وارد مدار شبکه آب این شهرستان شد و با اتصال شبکه آب به سامانه انتقال آب سد کوچری مشکل کمبود آب آشامیدنی و صنایع این شهرستان تا 20سال آینده حل شد.

با افتتاح و آغاز به کار این تصفیه خانه، علاوه بر آب شهری 10 تا 14 روستای آبرسانی می شود و از این خط انتقال آب آشامیدنی سالم و تصفیه شده بهره مندمی شوند.

برای تصفیه خانه خط انتقال آب از سد کوچری 2 مخزن آب پاک به گنجایش هر یک 2 هزار و 500 متر مکعب، حوضچه دبی سنج، حوضچه ورودی، ساختمان برق و کلرزنی نصب و ساخته شده است.برای این طرح زیر بنایی در مجموع 500 میلیارد ریال هزینه شده است.

بهره برداری از هشت طرح آبرسانی در روستاهای دهنو، امامزاده خشتیجان، رشیدآباد، سیان علیا، عاشقه ، شهابیه ، قاسم آباد و برفیان نیز از دیگر طرح های خمین بود.با بهره برداری از این طرح های ابرسانی 2 هزار و 15 خانوار از آب آشامیدنی سالم بهره مند شدند.

پنج طرح بهداشتی نیز شامل محل زیست پزشک در روستاهای دهنو، چهارچشمه، فرنق، خانه بهداشتی روستای ازنوجان و پایگاه سلامت شهید پاکروان با زیر بنای 650 متر مربع به بهره برداری رسید که برای ساخت و تکمیل آن ها 81در مجموع میلیارد و 280 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

سالن ورزشی چند منظوره شهدای شهابیه نیز که نخستین سالن ورزشی خیرساز استان مرکزی است به همت خیران این روستای در مساحت یک هزار و 450 متر مربع در 2 طبقه با کاربری رشته های ورزشی توپی و وزنی راه اندازی شد.برای این سالن ورزشی 9 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که پنج میلیارد ریال آن از محل اعتبارات استانی و بقیه با مشارکت خیران ( بانک آینده ) انجام شده است.

یک مرکز ترک اعتیاد میان مدت نیز در خمین به بهره برداری رسید که ظرفیت اسمی این مرکز شبانه روزی 50 نفر است و خدمات ترک اعتیاد به روش پرهیزمدار بدون دارو و درمان با متادون به معتادان پرخطر و متجاهر ارائه می دهد.

گفتنی است معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری  در سفر به شهرستان خمین ضمن حضور در گلزار شهدای خمین و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان با خانواده معزز شهید والامقام عبداله مسلمی نیز دیدار کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها