Portal_background_image

با حضور استاندار؛ 5 طرح عمراني و توليدي در شهرستان آشتيان به بهره برداري رسيد

با حضور زمانی قمی استاندار مرکزی در پنجمین روز از ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی 5 طرح عمرانی و تولیدی در آشتیان با اعتباری بالغ بر 75 میلیارد ريال به بهره برداری رسید .

همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی ساختمان حوزه علمیه خواهران شهرستان آشتیان با حضور استاندار مرکزی به بهره برداری رسید. این ساختمان در زمینی به وسعت 1140 متر مربع و زیربنای 1080 متر مربع در 2 طبقه احداث شده و به بهره برداری رسیده است. برای بهره برداری از این ساختمان 7 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل اعتبارات حوزه علمیه قم تامین شده است. با بهره برداری از این حوزه علمیه 56 نفر طلبه خواهر در آن به تحصیل مشغول هستند که این میزان تا 200 نفر قابل افزایش است.

سالن ورزشی چندمنظوره روستای کردیجان در شهرستان آشتیان نیز  با حضور استاندار مرکزی به بهره برداری رسید. این سالن ورزشی چند منظوره در فضایی به وسعت 1315 متر مربع احداث شده و به بهره برداری رسیده است. برای بهره برداری از این سالن ورزشی تاکنون 5 میلیارد و 400 میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی هزینه شده و 2 میلیارد و 500 میلیون ریال دیگر برای پرداخت به دیون پیمانکار نیاز است. با بهره برداری از این سالن ورزشی مردم روستای کردیجان از مزایای آن بهره مند خواهند شد.

واحد تولیدی فراورده های لبنی در ناحیه صنعتی شهرستان آشتیان نیز  در زمینی به مساحت 2000 متر مربع و زیربنای 800 متر مربع احداث شده و به بهره برداری رسیده است. محصولات این واحد تولیدی، انواع پنیرهای ایتالیایی، هلتدی و ایرانی است و ظرفیت تولید آن 4100 تن در سال می باشد. برای بهره برداری از این واحد تولیدی 20 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که از این میزان 11 میلیارد ریال ان از محل سرمایه گذاری های بخش خصوصی و 9 میلیارد ریال آن نیز از محل تسهیلات صندوق توسعه بخش کشاورزی تامین شده است.

واحد پرورش پولت مرغ تخمگذار سپید مرغ مزرعه نو در شهرستان آشتیان با حضور استاندار مرکزی به بهره برداری رسید. این واحد تولیدی در زمینی به مساحت 2 هکتار و زیربنای 7000 متر مربع احداث شده و به بهره برداری رسیده است. این واحد تولیدی به صورت اسمی یکصد هزار قطعه پولت مرغ تخمگذار تولید می کند و ظرفیت سالانه آن با احتساب 115 هزار قطعه پولت در هر دوره و با میانگین تولید 2 دوره در سال، به 230  هزار قطعه خواهد رسید. برای بهره برداری از این واحد تولیدی 30 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل سرمایه گذاری های بخش خصوصی تامین شده است.

واحد تولیدی پرورش قارچ خوراکی دکمه ای یاقوت سفید در زمینی به مساحت 4000 متر مربع و زیربنای 1212 متر مربع احداث شده و به بهره برداری رسیده است. این واحد تولیدی، ظرفیت تولید سالانه 120 تن قارچ خوراکی دکمه ای را دارا می باشد. برای بهره برداری از این واحد تولیدی 10 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که از این میزان اعتبار 7 میلیارد و 600 میلیون ریال آن از محل سرمایه گذاری های بخش خصوصی و 2 میلیارد و 400 ملیون ریال آن نیز به صورت تسهیلات از محل اعتبارات اقتصاد مقاومتی تامین شده است. بهره برداری از این واحد تولیدی برای 7 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

عملیات اجرایی احداث بوستان روستای کردیجان از توابع شهرستان آشتیان نیز با حضور استاندار مرکزی آغاز شد.این بوستان قرار است در زمینی به مساحت 6205 متر مربع احداث شود و به بهره برداری برسد. برای احداث و بهره برداری این بوستان 2 میلیارد ریال اعتبار نیاز است. با احداث و بهره برداری از این بوستان 1646 نفر در روستای کردیجان از مزایای آن بهره مند خواهند شد.

***دیدار استاندار مرکزی با خانواده شهید حسن کرمانی در  آشتیان

همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی استاندار مرکزی با خانواده شهید حسن کرمانی در شهرستان آشتیان دیدار کرد.این شهید والامقام در سال 1339 در شهرستان آشتیان متولد شد و در 20  دی ماه سال 1365 نیز در سن 26 سالگی در منطقه شلمچه و در عملیات کربلای 5 به شهادت رسید و پیکر پاکش مفقودالاثر شد. پیکر این شهید در 10 شهریور ماه سال 1377 در عملیات تفحص کشف و شناسایی شد و در گلزار شهدای آشتیان آرام گرفت.

*** ایام الله دهه مبارک فجر بهترین فرصت برای شکرگزاری ملت ایران است

زمانی قمی استاندار مرکزی  در جمع مردم روستای کردیجان از توابع شهرستان آشتیان استان مرکزی اظهار کرد: ایران اسلامی به برکت رهبری های حکیمانه امام راحل و مقام معظم رهبری، آنچنان جایگاه مقتدر و با عظمتی در منطقه خاورمیانه و حتی جهان برخوردار شده است که کمتر کسی قبل از پیروزی انقلاب چنین آینده روشنی را برای ایران ترسیم می کرد.

وی بیان کرد: وحدت و یکپارچگی ملت و پشتیبانی از آرمان های امام راحل، دین و اخلاق را در کشور ایران حاکم کرد که این مهم و نعمت بزرگ جای بسی شکرگزاری دارد.

زمانی قمی ادامه داد: انقلاب اسلامی استبداد و خودکامگی را به زیر کشید و اراده ملت را برای اداره آن جایگزین کرد که امروز کشور ایران به عنوان مهد دموکراسی و مردم سالاری دینی در جهان معرفی شده است.

استاندار مرکزی اظهار کرد: وجود سدها، جاده ها، آبرسانی، گازرسانی و برق رسانی ها به روستاها و نقاط دور دست، دست یابی به علوم ریاضی از قبیل علوم پزشکی و دست یابی دانشمندان ایران زمین به علوم صلح آمیز هسته ای روز دنیا بخشی از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در 38 سال گذشته است.

زمانی قمی تصریح کرد: دولت یازدهم به توسعه و بالندگی روستاها، نگاه ویژه ای دارد و برای حفظ جمعیت روستاها و جلوگیری از پدیده مهاجرت برنامه ریزی های مختلفی با رویکرد تامین زیرساخت های آموزشی، فرهنگی، ورزشی، رفاهی و همچنین ایجاد اشتغال با پرداخت تسهیلات کم بهره تدوین کرده است.

وی خاطر نشان کرد: روستاییان تلاشگر در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی و در جبهه های حق علیه باطل همواره پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده اند که بر همین اساس رسیدگی به وضعیت روستاها، ارتقای سطح معیشتی و اقتصادی آن یکی از وظایف اصلی دولتمردان است.

گفتنی است استاندار مرکزی در گلزار شهدای آشتیان نیز حضور یافت و به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها