Portal_background_image

رئيس سازمان محيط زيست كشور: 263 طرح ملي در سازمان محيط زيست تعيين تكليف شد

کلانتری معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در دیدار با کارکنان اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی در اراک ، گفت: 263 طرح ملی ناتمام در این سازمان با ساماندهی لازم، تعیین تکلیف شد.

کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست  کشور اظهار کرد: این طرح ها از یک تا 12 سال گذشته در سازمان محیط زیست نا تمام بود که با 26 میلیارد و 700 میلیون دلار سرمایه گذاری و اشتغال 176 هزار نفر با تفویض اختیارات لازم، تعیین تکلیف شدند.

وی تصریح کرد: مشکلات زیست محیطی شهرها و استان ها باید در همان منطقه مورد بررسی و تعیین تکلیف قرار گیرند و مدیران نباید درگیر فرآیندهای طولانی مدت اداری شوند.

کلانتری افزود: تفویض اختیارات لازم انجام شده و رفع مشکلات زیست محیطی برعهده استان ها است و مدیران استان ها باید پاسخگو مطالبات زیست محیطی شهروندان باشند.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: انتظار برای رفع مشکلات زیست محیطی، نشانه ضعف مدیریتی است و هر استانی موظف است مشکلات و مسایل زیست محیطی را پیگیری و حل و فصل کند.

کلانتری با یادآوری اینکه بودجه سازمان محیط زیست ناکافی است، افزود: بودجه این سازمان کمتر از بودجه یک ناحیه از یک منطقه شهرداری است.

وی اظهار داشت: مجموع بودجه این سازمان به 9 هزار میلیارد ریال هم نمی رسد اما بودجه یک ناحیه از منطقه شهرداری 200 هزار میلیارد ریال است.

رئیس سازمان محیط زیست گفت: کمبود بودجه دلیلی برای سستی و کم کاری در وظایف محوله کارکنان نیست و مجموعه کارکنان محیط زیست می کوشند با وجود کمبودها در ارائه خدمات کوتاهی نداشته باشند.

کلانتری افزود: در بخش آموزش، این مجموعه با مشکلاتی مواجه است که باید اصلاح و روحیه پرسشگری در کارکنان تقویت شود.
وی اظهار داشت: کارکنان محیط زیست باید آگاهی مردم در خصوص مسایل زیست محیطی را بالا ببرند و در آموزش عمومی پیش قدم باشند. 

استاندار مرکزی نیز در این نشست اظهار کرد: در طول یکسال گذشته شاهد تحولات بسیاری خوبی در حوزه محیط زیست کشور هستیم.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های دکتر ابتکار رئیس سابق محیط زیست کشور، گفت: یکی از تحولات مثبت یک سال اخیر حل و فصل برخی پرونده‌ها و معضلات موجود در سازمان بوده است که باعث شد بیش از 350 پرونده که سال‌ها بلاتکلیف باقی مانده بود و چالش‌های زیادی را منجر شده بود با قاطعیت دکتر کلانتری و تفویض اختیار به مدیران استانی به سرانجام رسید.

آقازاده با بیان اینکه بخشی از کار استان‌ها همچون صدور مجوز فعالیت‌های صنعتی مرتبط با محیط زیست است ،گفت: اگر کار در این سازمان به سهولت و تسریع انجام شود قطعا کار در استان‌ها روان‌تر انجام می‌گیرد و امید است امروز ثمرات و نتایج خوبی را از سفر دکتر کلانتری به استان مرکزی داشته باشیم.

استاندار مرکزی با تاکید بر توجه ویژه به پرسنل محیط زیست تصریح کرد: میانگین حقوق در سازمان محیط زیست در مقایسه با دیگر سازما‌ن‌های کشور کمتر است و استان مرکزی نیز در این راستا دغدغه‌مند پرسنل محیط زیست استان است و هرگونه کمکی لازم باشد در این راستا ارائه خواهد کرد. 

گفتنی است بازدید از تالاب میقان اراک و شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند، حضور در کارگروه کاهش آلودگی هوای استان مرکزی، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی از دیگر برنامه های پیش بینی شده سفر یک روزه رئیس سازمان محیط زیست به استان مرکزی است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها