Portal_background_image

260 طرح عمراني و اقتصادي در اراك به بهره برداري رسيد

آقازاده استاندار مرکزی در حاشیه بهره برداری از طرح های عمرانی و اقتصادی شهرستان اراک در جمع خبرنگاران، گفت: 260 طرح اقتصادی و عمرانی همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در اراک به بهره برداری رسید.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  سه هزار و 930 میلیارد ریال برای ایجاد و تکمیل این طرح هزینه شده و با آغاز به کار آن ها برای یکهزار و 342 نفر اشتغال ایجاد شده است.

وی بیان کرد: 27 طرح بهره برداری شده اراک با حجم سرمایه گذاری یکهزار و 130 میلیارد ریال عمرانی و 233 طرح با اعتبار2 هزار و 800 میلیارد ریال اقتصادی است.

استاندار مرکزی گقت :با توجه به اینکه نرخ بیکاری شهرستان اراک بالاتر از میانگین استانی است با این اشتغال ایجاد شده درصد بیکاری در اراک کاهش پیدا می کند.

آقازاده افزود: اجرا و تکمیل 13 طرح شاخص شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی با 854 میلیارد ریال اعتبار از محل منابع داخلی این شرکت انجام شده است.

وی اظهار داشت: ساخت کانال تاسیسات بازار تاریخی اراک و اصلاح شبکه توزیع برق، نیروگاه خورشیدی 100 کیلوواتی شهرک صنعتی خیرآباد، تامین برق 15 هزار متقاضی، سامانه فهام نصب 12 هزار دستگاه کنتور هوشمند برای مشترکان دیماندی، اصلاح و بهینه سازی شبکه های توزیع برق به متراژ 40کیلومتر و بهسازی و نوسازی شبکه توزیع برق میدان ورزش و روشنایی معابر پل شهید «سیاوش امیری» از جمله مهمترین طرح های حوزه برق است.

استاندار مرکزی گفت: مخزن ذخیره آب شهر داودآباد اراک با ظرفیت یکهزار مترمربع با سرمایه گذاری 70 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی به بهره برداری رسید.

بهره برداری از گلزار شهدا و طرح آبرسانی شهر داود آباد، دیدار با خانواده شهیدان «احمد و محمود داود آبادی»، بهره برداری همزمان از13 طرح شرکت توزیع برق شهرستان اراک، طرح دانشگاه علوم پزشکی و ساختمان اداره کل اتباع و مهاجران خارجی در این شهرستان از جمله برنامه های استاندار مرکزی در چهارمین روز دهه فجر است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها