Portal_background_image

استاندار مطرح كرد: 21 ميليارد تومان تسهيلات مصوبه كارگروه ملي به شركت آذرآب پرداخت شد

آقازاده استاندار مرکزی در جریان بازدید سرزده از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، گفت: تسهیلات 21 میلیارد تومانی مصوبه کارگروه ملی هفته گذشته به شرکت آذرآب اراک پرداخت شد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  هفته گذشته 21 میلیارد تومان  تسهیلات مصوب کارگروه ملی با تلاش مجموعه استان ، وزرات صنعت، معدن و تجارت  و بانک ملی به شرکت آذرآب اراک پرداخت شد و زمینه رفع بسیاری از مشکلات این شرکت را فراهم کرد.

وی ادامه داد:  نبود سرمایه در گردش و نقدینگی  مهمترین مشکل بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی استان است،  که  امیدواریم با  تلاش در جهت دریافت تسهیلات سرمایه در گردش برای صنایعی که  این تسهیلات را دنبال می کنند بتوانیم مشکل سرمایه در گردش این واحدهای تولیدی را مرتفع کنیم و گامی در جهت رونق تولید در این واحدها برداریم.

استاندار مرکزی گفت: دستاوردهای امسال استان مرکزی در حوزه صادرات و تجارت خارجی مطلوب است و مشکلات بیشتر صنایع بزرگ که اغلب مالی و مدیریتی بود به جز شرکت هپکو اراک رفع شده و مسائل هپکو نیز با جدیت در دست پیگیری است.

وی ابراز کرد: مقامات اجرایی استان در هفته آتی با وزیر صنعت، معدن و تجارت برای رفع مشکلات شرکت هپکوی اراک نشست خواهند داشت و امید است که خروجی این نشست چاره ساز مسائل این واحد صنعتی مهم و ارزنده باشد.

آقازاده یاد آور شد: بر اساس اعلام رسمی سازمان خصوصی سازی سهامدار اصلی شرکت هپکو که 61 درصد سهام این شرکت را در اختیار داشت هفته گذشته انصراف داده است و از نظر استانداری مرکزی نیز وی از گردونه مدیریتی این شرکت خارج شده است.

وی ادامه داد: 2 تا سه سهامدار جدید در صورت تعیین تکلیف بدهی های شرکت هپکو متقاضی دریافت سهام آن هستند و امید است بهترین گزینه در این بخش انتخاب شود و سهام این شرکت در دست افراد ثابت قدم قرار گیرد.

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها