Portal_background_image

استاندار مطرح كرد: 2هزار و 710 ميليارد ريال اعتبار هزينه اي استان مركزي توزيع شد

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان، گفت: 2 هزار و 710 میلیارد ریال اعتبار هزینه ای این استان با تصویب اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه استان توزیع شد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: ۲۳ میلیارد ریال اعتبار ذخیره نیز برای شرایط خاص در سال جاری پیش بینی شده است.

وی افزود: درآمد دولت براساس آمار در ۲ ماه اول امسال بر مبنای سقف درآمد بودجه مصوب شده، تحقق نیافته است که تحریم از دلایل این مهم است.

استاندار مرکزی گفت: پایه بودجه این استان در کشور نامناسب است و از نمایندگان مجلس انتظار است برای افزایش آن در مجلس رایزنی کنند.

آقازاده افزود: شرایط اقتصادی کشور ویژه است بنابراین مدیران باید با توجه به تجربه کاری بکوشند اعتبارات را صرفه جویی کنند.

وی اظهار داشت: امسال برگزاری انتخابات در پیش است و با وجود اختصاص ردیف اعتباری برای این مهم که تخصیص نیافته، باید در برگزاری انتخابات اهتمام جدی داشت.

استاندار مرکزی گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید برای جبران کمبود اعتبارات در جذب منابع ملی بکوشند.

آقازاده افزود: شرایط ممکن است از وضعیت فعلی هم سخت‌تر شود و این احتمال هست که این میزان اعتبار هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی استان نیز محقق نشود.

وی اظهار داشت: ما مدیران بحران هستیم و باید براساس شرایط کنونی تصمیم‌های مناسب را اتخاذ کنیم.

استاندار مرکزی گفت: فرمانداران فهرستی از ساختمان‌های مازاد خود را تهیه تا به فروش رسد و برای تکمیل مجتمع‌های اداری هزینه شود.

آقازاده در ادامه افزود: از مدت‌ها قبل مردم و مسئولان شهرستان آشتیان به دنبال افزایش محدوده قانونی این شهرستان با مصوبه استانی بودند که این افزایش در جهت توسعه و رشد منطقی شهرنشینی در این شهر تاریخی است.

وی اظهار داشت: شهر کمیجان نیز مانند آشتیان افق شهرنشینی و توسعه خوبی را پیش رو دارد و اکنون شرایط نسبت به گذشته مطلوب شده است و روند شهرنشینی و بازگشت جمعیت و رشد توسعه اقتصادی در این شهرستان توسعه یافته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی نیز گفت: همگان نسبت به محدودیت‌های دولت واقف هستیم و اعتبارات هزینه استان ۱۸ درصد افزایش یافته و اعتبارات استانداری مرکزی ۱۳ و ۹ دهم درصد رشد داشته است.

«سعید فرخی» افزود: امسال انتخابات برگزار خواهد شد اما ردیف اعتباری وزارت کشور برای آن نیست و استانداری از جمله دستگاه‌هایی است نیروی حجمی و قراردادی زیادی برای اجرای انتخابات دارد.

وی ادامه داد: سال گذشته تمام خودروهای مدیران استانداری به غیر از معاونان برای صرفه جویی جمع آوری شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها