Portal_background_image

رئيس ستاد انتخابات : 183 داوطلب انتخابات مجلس شوراي اسلامي در استان مركزي تاييد صلاحيت شدند

حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی در جمع خبرنگاران اعلام کرد: 183 داوطلب دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان با اعلام نظر شورای نگهبان تایید صلاحیت و 146 نفر هم رد صلاحیت شدند.

 حسن بیگی افزود: 344 داوطلب در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان مرکزی ثبت نام کرده بودند که تاکنون 14 نفر از ادامه رقابت های انتخاباتی انصراف دادند، یک نفر فوت شده و در آخرین بررسی شورای نگهبان 183 نفر تائید صلاحیت 146نفر نیز رصد صلاحیت شدند.
وی بیان کرد: در مجموع تائید صلاحیت شدگان داوطلبان استان در شورای نگهبان 37 نفر از داوطلبانی هستند که در هیات های نظارت استان عدم احراز صلاحیت خورده بودند و به گردونه انتخابات بازگشتند.
رئیس ستاد انتخابات استان  توضیح داد: در بین اسامی اعلام شده هشت داوطلب رد صلاحیت شده در دوره های قبل نیز در این مرحله توسط شورای نگهبان تائید صلاحیت شدند و شش داوطلب دیگر که در هیات های اجرایی و نظارتی تائید شده بودند در این مرحله توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شدند.

حسن بیگی گفت: در حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب در مجموع 128 داوطلب برای رقابت های انتخابات مجلس ثبت نام کرده بودند که شش نفر انصراف دادند ، 58 نفر تائید صلاحیت شدند و 64 نفر نیز از گردونه رقابت های این دوره بازماندند.
وی یادآور شد: در مرحله بررسی صلاحیت داوطلبان در شورای نگهبان در مجموع 11 نفر از داوطلبان حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب به رقابت های انتخاباتی بازگشتند که 10 نفر آنان مشکل عدم احراز داشتندو یک نفر نیز رد صلاحیت شده بود، اما چهار داوطلب این حوزه انتخابیه که در مراحل قبل تائید صلاحیت شده بودند در این مرحله توسط  شورای نگهبان رد صلاحیت شدند. 
رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی بیان کرد: در حوزه انتخابیه محلات و دلیجان در مجموع 37 داوطلب ثبت نام کرده بودند که یک نفر انصراف داد ، 21 نفر تائید صلاحیت شدند و صلاحیت 15 نفر نیز رد شد.
حسن بیگی ادامه داد: سه داوطلب که در بررسی های هیات نظارت به دلیل عدم احراز رد صلاحیت شده بودند در این دوره تائید شدند و یک داوطلب که در مراحل قبل تائید شده بود توسط شورای نگهبان در این حوزه انتخابیه رد صلاحیت شد.

وی گفت: در حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان نیز در مجموع 49 داوطلب برای رقابت های مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده بودند که یک نفر از ادامه رقابت ها انصراف داد، 35 نفر تایید صلاحیت شدند و 12 نفر نیز رد صلاحیت شده اند.
رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی افزود: در این حوزه انتخابیه شورای نگهبان هشت داوطلب را که عدم احراز صلاحیت داشتند تایید کرد و یک داوطلب تائید شده در هیات های اجرایی و نظارت در این مرحله رد صلاحیت شد.
حسن بیگی ادامه داد: در حوزه انتخابیه خمین نیز در مجموع 31 داوطلب ثبت نام کرده بودند که دو نفر انصراف دادند ، 19 نفر تایید صلاحیت شدند و 10 نفر نیز رد صلاحیت شدند.
وی عنوان کرد: در این حوزه انتخابیه هفت داوطلب توسط شورای نگهبان به گردونه انتخابات بازگشتند که سه نفر از آنان از رد صلاحیت شدگان هیات نظارت و اجرایی بودند و چهار نفر نیز عدم احراز صلاحیت داشتند.
رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: در حوزه انتخابیه ساوه و زرندیه نیز در مجموع 53داوطلب برای رقابت های مجلس دهم ثبت نام کردند که یک نفر فوت کرد ، 27 نفر تایید صلاحیت شدند و 25 نفر نیز رد صلاحیت شده اند.
حسن بیگی افزود: در این مرحله از انتخابات شش داوطلب به عرصه رقابت های حوزه انتخابیه ساوه و زرندیه پیوستند که چهار نفر آنان از افرادی بودند که مشمول بند عدم احراز صلاحیت شده بودند و دو نفر دیگر نیز رد صلاحیت شده بودند.
وی توضیح داد: در حوزه انتخابیه شازند نیز در مجموع 46 داوطلب ثبت نام شده بودند که سه نفر از آنان انصراف دادند، 23 نفر تایید صلاحیت شدند و 20 نفر نیز مشمول رد صلاحیت شده اند.
رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی خاطرنشان کرد: در این حوزه انتخابیه در مجموع هشت نفر به گردونه رقابت های انتخاباتی بازگشتند که همگی آنان مشمول بند عدم احراز صلاحیت شده بودند.
حسن بیگی یادآور شد: شش داوطلب انتخابات مجلس دهم که در مراحل قبل در هیات های اجرایی و نظارت تائید صلاحیت شده بودند و توسط شورای نگهبان صلاحیت آنان رد شده بر اساس قانون می توانند ظرف سه روز شکوائیه خود را برای بررسی مجدد به شورای نگهبان تسلیم کنند.
وی بیان کرد: شورای نگهبان نیز برابر قانون انتخابات باید ظرف هفت روز به شکایت این دسته از داوطلبان رسیدگی کند و نتیجه قطعی را اعلام نماید.
رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی توضیح داد: تبلیغات داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی از 29 دی ماه به صورت رسمی آغاز می شود و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.
استان مرکزی هفت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری به صورت همزمان در سراسر کشور در هفتم اسفند ماه برگزار می شود.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها