Portal_background_image

با حضور استاندار؛ 17 پروژه عمراني و خدمات شهري اراك بهره برداري شد

آقازاده استاندار مرکزی در آیین رونمائی و بهره برداری از 17 پروژه عمرانی و خدمات شهری اراک در محل فرهنگسرای شهر ، گفت: این دستاوردها حاصل تلاش و برنامه ریزی مناسب شهرداری اراک است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: خدمات شایسته و مطلوبی در مدیریت شهری اراک در طول 13 ماه گذشته صورت گرفته که جای تقدیر دارد.

آقازاده افزود: مدیر شهری اراک با بیش از 30 سال سابقه مدیریت شهری خدمات گسترده ای در توسعه شهرهای کشور و اراک داشته است.

وی بیان کرد: فعالیت در حوزه شهرداری دشوار است و هزینه جاری و بهای عمران و خدمات شهری باید از طریق درآمد هزینه تامین شود.‌

استاندار مرکزی ادامه داد: کارنامه 13 ماهه فعالیت شهردار اراک قابل قبول است و باید شورای پنجم در ادامه مسیر شهرداری با تجربه را انتخاب کند.

آقازاده اظهار داشت: مسیری که در توسعه شهر اراک ایجاد شده باید ادامه پیدا کند و هر روز در این شهر طرح های عمرانی موثری به شهروندان ارائه شود.

وی گفت: پارک بانوان اراک از مهمترین طرح های عمرانی شهر اراک است که زحمات زیادی برای ایجاد آن کشیده شده و یکی از بهترین پارک های بانوان درسطح کشور است.

استاندار مرکزی اضافه کرد: برخی مشکلاتی و فسادها در مجموعه شهرداری اراک نباید خدمات ارزشمند دیگر را تحت الشعاع قرار دهد چرا که بیشتر کارکنان این مجموعه در سلامت کامل به خدمتگذاری مشغول هستند.

آقازاده بیان کرد: با وجود تنگناهای مالی انجام 17 طرح عمرانی در کلانشهر اراک نشان از مدیریت و برنامه در این مجموعه است و بیانگر آن است که راهبردهای اقتصاد مقاومتی در این حوزه انجام می شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: تخلفات انجام شده در شهرداری بسیار کمتر از مواردی است که مطرح شده و اجازه هیچ گونه تشنج و بزرگنمایی در این حوزه را نمی دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک نیز در آیین بهره برداری از مسجد امام حسین (ع) شهرک خودرو واقع در کمربندی شمالی اراک، گفت: خدمات مدیریت شهری باید با نگاه آینده صورت گیرد و بر اساس مطالعات عمیق و هدفمند باشد.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی افزود: طرح های عمران شهری نباید برای حل مشکلات فعلی جامعه ایجاد شود بلکه باید مسائل و مشکلات سال های طولانی در آن لحاظ شود.

وی بیان کرد: اگر طرح های عمرانی که با نگاه به آینده صورت نگیرد تلف کردن سرمایه ها و هزینه ها است.
امام جمعه اراک ادامه داد: شهردار اراک در طول خدمت 13 ماهه خود خدمات شایسته ای به این شهر ارائه کرد که جای تقدیر دارد.

آیت الله دری نجف آبادی عنوان کرد: قدم های مناسبی که در مدیریت شهری اراک برداشته شده باید استمرار یابد و امید است شورای اسلامی این شهر فردی شایسته برای سکانداری شهر اراک انتخاب کنند.

وی گفت: شهردار اراک بر اساس قانون منع به کارگیری بازنشستگان امکان ادامه فعالیت در این مجموعه را ندارد اما در مدت فعالیت خود در شهر اراک عقب افتادگی های زیادی از کلانشهر اراک جبران شد.

شهردار اراک نیز گفت: آهنگ توسعه شهری اراک سرعت خوبی به خود گرفته و امید است که تداوم آن با تغییرات مدیریتی بیشتر شود.

 تاجران افزود: اراک ظرفیت های متعددی در خود دارد و می تواند با خلاقیت و تقویت پیوست های خلاقانه به شهری نمونه تبدیل شود.

گفتنی است پارک بانوان به عنوان یکی از استانداردترین و مجهزترین پارکهای بانوان در سطح کشور یکی از مهمترین پروژه های مذکور به شمار می آید.

فاز یک پروژه تقاطع غیرهمسطح کاوه نبیری، یکی دیگر از پروژه های موفق و بسیار موثر شهری ،المان میدان نماز، ستاد توسعه و بازآفرینی شهری واقع در کوی امام علی(ع)، مسجد امام حسین (ع) شهرک خودرو، اپلیکیشن موبایل اراک من، سوله های ورزشی شهید مسلمی و شهید حججی واقع در کوی علی ابن ابیطالب( ع) و شهرک ولیعصر(عج)، هتل اطلس کوی صنعتی، ساختمان های اداری و خدماتی دره گردو، مجسمه امیرکبیر میدان امام خمینی (ره)، تهیه دو دستگاه لودر سازمان مدیریت پسماند شهرداری ، مسیر رینگ آرامستان اراک، احداث دو ترانشه مهندسی جهت بازیافت، پاکسازی وساماندهی مرکز دفن، تهیه ۱۲ دستگاه اتوبوس اسکانیا و تهیه۱۲ دستگاه آمبولانس حمل متوفی آرامستان اراک،سازمان فناوری،اطلاعات و ارتباطات از جمله این پروژه های می باشند.

 

 

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها