Portal_background_image

معاون وزير كشور؛ 1350ميليارد تومان به صندوق بيمه كشاورزي اختصاص يافت

نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در نشست شورای هماهنگی بحران استان که با حضور استاندار برگزار شد، گفت: امسال یک هزار و 350 میلیارد تومان در اختیار صندوق بیمه کشاورزی قرار گرفت.

نجار معاون وزیر کشور افزود: سال گذشته یک هزار میلیارد تومان پیش بینی شده بود که بخشی محقق و بخشی نیز توسط بانک کشاورزی تامین شد.

وی اظهار کرد: با توجه به تنگناهایی که دولت با آن مواجه است کشاورزان باید رغبت بیشتری برای بیمه کردن محصولات خود داشته باشند و محصولات خود را به موقع بیمه کنند.

رئیس سازمان مدیریت بحران گفت: هم اینک بیمه تا 50 درصد در برخی محصولات کشاورزی محقق شده و مرغداری ها محصولات خود را تا 100 درصد در برابر حوادث غیرمترقبه بیمه کرده اند.

نجار افزود: با توجه به تغییر اقلیم، سرمازدگی، خشکسالی و گرد و غبار ضروری است بخش بیمه، دامنه فعالیت خود را افزایش دهد.

استاندار بر تداوم همکاری دستگاه های اجرایی استان بر مقابله با آنفولانزای پرندگان تاکید کرد       

زمانی قمی استاندار مرکزی نیز از همکاری و تعامل دستگاهها در کنترل بیماری آنفولانزا قدردانی کرد و گفت: با تلاش مجموعه دستگاه های استان از گستردگی بیماری جلوگیری شده است.

وی بیان کرد: تلاش برای مهار و جلوگیری از گسترش ویروس آنفولانزای حاد پرندگان باید با جدیت ادامه یابد.

زمانی قمی گفت: از دولت انتظار نداریم که تمامی انتظارات استان در خصوص جبران خسارت های این بیماری را با توجه به مشکلات موجود برآورده کند، اما انتظار توجه ویژه به این مسئله را داریم.

وی تاکید کرد: از رییس سازمان مدیریت بحران کشور انتظار داریم نگرانی ها و وضعیت استان مرکزی در رابطه با شیوع آنفلوانزای پرندگان فوق حاد را در جلسه های مرتبط هیات دولت مطرح و منتقل کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: در آبان ماه امسال 619 میلیارد تومان به علت سرمازدگی به محصولات زراعی و باغی این استان خسارت وارد آمده است.

علی بابایی افزود: برای تقویت صندوق بیمه محصولات کشاورزی از محل مصوبه هیات دولت، می بایست 75 میلیارد تومان اختصاص داده شود.

وی اظهار کرد: صندوق بیمه استان سال 94 و 95 هشت و نیم میلیارد تومان بابت غرامت بدهکار است و اکنون برای کمک به خسارت با کسری موجودی مواجه است.

وی توضیح داد: اختصاص 220 میلیارد تومان تسهیلات با کارمزد 10 درصد برای احیا این صندوق ضروری است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست استان مرکزی نیز گفت: 694 قطعه پرنده به علت آلوده بودن به ویروس آنفولاانزا حاد پرندگان در تالاب میقان اراک تلف شده است.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی افزود: از جمعه گذشته تاکنون تعداد تلفات پرندگان مبتلا به ویروس آنفولانزا افزایش یافته است.
وی توضیح داد: سال گذشته نیز این استان با طاعون نشخوار کنندگان مواجه بود که 600 تا 700 راس تلفات داشت.

رئیس سازمان دامپزشکی استان مرکزی نیز گفت: تاکنون پنج واحد مرغداری تخم گذار به ویروس آنفولاانزا حاد پرندگان در این استان مبتلا شده اند.

محسن شانقی افزود: در اطراف تالاب میقان اراک 35 واحد مرغداری و 16 روستا با جمعیت 900 هزار قطعه پرنده در خطر ابتلا هستند.

وی اظهار کرد: در صورت گسترش سیطره ویروس آنفولانزای حاد در جمعیت طیور، حدود 21 میلیارد ریال خسارت پدید می آید.

وی توضیح داد: پیشنهاد می شود 10 میلیارد تومان به صندوق بیمه پرداخت و پنج میلیارد تومان اعتبار برای بهداشت و بیماری دامی ناشی از خشکسالی در نظر گرفته شود.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها