Portal_background_image

استاندار مركزي: 13 آبان نماد استقلال‌خواهي، عزت‌جويي و باورمندي ملت ايران است

زمانی قمی استاندار مرکزی در آئین راهپیمائی یوم الله 13 آبان در جمع مردم شهرستان ساوه، گفت: 13 آبان نماد استقلال‌خواهی، عزت‌جویی و باورمندی ملت ایران است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد:ملت ایران در ادوار مختلف به سه عنصر اساسی باورمندی ، عزت‌جویی و استقلال‌خواهی پایبند بوده و امروز هم با شرکت در راهپیمایی روز ملی مبارزه با استکبارستیزی بر صیانت از این سه عنصر تاکید دارند و آمده‌اند که اعلام کنند از حریم دینی و عزت و استقلال خود تا پای جان حمایت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه امروز ایران اسلامی بازیگر اصلی منطقه و حامی پیام صلح، امنیت و آرامش است، گفت: ملت ایران خواستار تحقق روحیه استقلال‌خواهی، عزت‌جویی و باورمندی در تمامی مسلمانان جهان است.

استاندار مرکزی گفت: باور و تکیه بر اعتقادات دینی و ارزش‌های ناب اسلامی باعث شد مردم ایران بتوانند در مقابل فشارهای عوامل مستبد داخلی و خارجی در زمان حاکمیت دوران شاهنشاهی از خود مقاومت نشان دهند و در نهایت در مبارزه خود به پیروزی برسند.

وی عزت‌جویی را عنصر دیگری دانست که ملت ایران در طول تاریخ بر آن تاکید کرده است و افزود: در هر مقطعی که به عزت مسلمان ایرانی خدشه‌ای وارد ‌شده است، همه از پیر و جوان ایستاده‌اند و از عزت ایرانی دفاع کرده‌اند.

زمانی‌قمی افزود: ملت ایران نشان داده‌ است که همواره با تمام وجود از استقلال ایران دفاع کرده و نگذاشته هیچگونه جریان مستبد داخلی یا خارجی به آن خدشه‌ای وارد کند.

وی با بیان اینکه امنیتی که در کشور وجود دارد به برکت مواضع انقلابی و اصولی رهبر معظم انقلاب است، تصریح کرد: در کشور ما همه ارکان و قوای سه گانه همه یک هدف را دنبال می کنند  و آن تبعیت از فرامین رهبر معظم انقلاب است.

وی گفت:  اگر امروز غربی ها پای میز مذاکرده نشستند و با ایران مذاکره کردند بدلیل قدرت نظام اسلامی و برتری انقلاب که بیانگر برتری گفتمان جمهوری اسلامی ایران است، می باشد و در همه اذهان و کشورها متبادر شده است.

زمانی قمی تصریح کرد: دولت هم با پیروی از هدایت های رهبری معظم انقلاب از همه مواضع کشور و فناوری هسته ای دفاع کرده و بر ایرانی عزتمند، استقلال جو و دین باور تاکید دارد.

استاندار مرکزی با اشاره به حوادثی که در 13 آبان به وقوع پیوست، اظهار کرد: اولین مناسبت این روز سخنرانی آتشین امام راحل و حمله به جریان استکباری و مستبدی بود که می‌خواست جریان استقلال‌خواهی و عزت‌جویی مسلمان ایرانی را به بازیچه گرفته و با تنظیم قانون ننگین کاپیتولاسیون به زعم خود این کشور را تحت سیطره و سلطه بگیرد، اما فریاد امام راحل از حوزه‌های علمیه طنین انداز شد و دنیای استبداد را متوجه این اقدام ننگین کرد.

وی پیوستن دانش‌آموزان در 13 آبان 1358 به جمع انقلابیون را از دیگر مناسبت‌های این روز دانست و افزود: دانش‌آموزان در این روز دوشادوش سایر اقشار به خیل عظیم راهپیمایان در دانشگاه تهران پیوستند و بر سر استبداد داخلی و استعمار خارجی فریاد زدند و عده ای نیز جان خود را از دست دادند.

وی اشغال لانه جاسوسی را از دیگر رویدادهای این روز برشمرد و افزود: زمانی که انقلاب اسلامی و محصول گرانقدر آن جمهوری اسلامی ایران شکل گرفت، بدخواهان سعی در براندازی آن داشتند و می خواستند از هر سوی این نهال نوپا را از پای درآورند، اما دانشجویان پیرو خط امام با شناسایی اصلی‌ترین نقطه طراحی توطئه که لانه جاسوسی بود، آن را تسخیر کردند.

گفتنی است در این مراسم نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی نیز سخنانی را بیان کرد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها