Portal_background_image

استاندار مركزي: 1200 ميليارد ريال اعتبار براي بيمارستان وليعصر اراك تامين مي شود

آقازاده استاندار مرکزی در حاشیه بازدید از طرح توسعه بیمارستان ولیعصر (ع) اراک ،گفت: یک هزار و 200 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت و تامین بخشی از تاسیسات بیمارستان ولیعصر (ع) اراک به عنوان یکی از بزرگترین طرح های وزارت بهداشت در کشور تا پایان سال تامین می شود.

 آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: این میزان اعتبار در قالب 2 رقم 600 میلیارد ریالی  تامین خواهد شد که می طلبد استانداری مرکزی، سازمان برنامه و بودجه استان و دانشگاه علوم پزشکی با وزارتخانه ها  رایزنی لازم را داشته باشند.

وی اظهار کرد: استانداری مرکزی می کوشد در صورت نیاز با اخذ وقت ملاقات با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و با حضور نمایندگان مجمع استان، تامین این اعتبار را محقق کند.

استاندار مرکزی بیان کرد: پیشرفت فیزیکی این طرح درمانی با توجه به مشکلات مالی قابل توجه است و برای ادامه فعالیت و تجهیز این مجموعه، تامین منابع مالی باید مورد توجه قرار گیرد.

آقازاده گفت: در سفر رئیس جمهور به استان مرکزی، اعتباری برای این طرح در نظر گرفته شد که تاکنون رقم اندکی از آن پرداخت شده است اما ظرف ماه های آینده عملیاتی می شود.

وی افزود:600 میلیارد ریال اعتبار تا پایان تیرماه امسال با هدف توسعه و تجهیز زیرساخت های لازم در طرح بیمارستان ولیعصر اراک تزریق می شود. 

آقازاده ابرازکرد: تسریع در اتمام طرح توسعه بیمارستان ولیعصر (عج) اراک حائز اهمیت است لذا  باید به تعهدات ایجاد شده پایبند بود و پیمانکار نیز باید افق کار خود را مشخص نمایند تا با برنامه ریزی بتوانیم در تابستان 98 این طرح را به صورت یکپارچه به بهره برداری برسانیم.

استاندار مرکزی اظهار کرد: این بیمارستان علاوه برای ارائه خدمات درمانی به مردم استان مرکزی، استان های مجاور را نیز خدمات رسانی خواهد کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی نیز گفت:150 میلیارد ریال از اعتبارات سال 96 برای ساخت بیمارستان ولیعصر (عج) اراک اختصاص داده شده است و 800 میلیارد ریال اعتبار نیز تا پایان اردیبهشت ماه امسال به صورت اوراق تخصیص پیدا خواهد کرد.     
رقیه یادگاری افزود: مقرر شده است 500 میلیارد ریال نیز به صورت تسهیلات و 400 میلیارد ریال نیز از محل مشارکت بخش خصوصی برای تکمیل این طرح اختصاص پیدا کند. 

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها