Portal_background_image

106 طرح عمراني و توليدي در فراهان بهره برداري شد

آقازاده استاندار مرکزی در حاشیه بهره برداری از طرح های عمرانی و تولیدی شهرستان فراهان، گفت: 106 طرح عمرانی و تولیدی در شهرستان فراهان در دهه فجر بهره برداری و عملیات اجرایی 2 طرح اقتصادی نیز آغاز شد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: این طرح ها با سرمایه گذاری 309 میلیارد ریال در بخش های مختلف عمرانی و اقتصادی آماده سازی شده است و با بهره برداری از آن ها 393 فرصت شغلی مهیا شده است.

وی ادامه داد: 76 فقره از این طرح ها با منابع مالی 244 میلیارد ریال عمرانی و 30 طرح با اعتبار 65 میلیارد ریال اقتصادی است.

آقازاده خاطرنشان کرد: سال آینده اولویت کاری بر فعال سازی کارگاه های غیر فعال است و رونق صنعت و خدمات با جدیت بیشتر در استان پی گرفته می شود.

وی ادامه داد: همانگونه که واحدهای بزرگ صنعتی استان مرکزی امسال با حمایت های دولت و سرمایه گذاری بخش خصوصی فعالیت مجدد را آغاز کردند در سال آینده نیز با بهره گیری از این رویکرد کارگاه های کوچک به ویژه در شهرستان های استان فعال می شوند.

در سفر استاندار مرکزی به شهرستان فراهان کارگاه تولید پوشاک روستای غیاث آباد با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال به بهره برداری رسید که با بهره برداری از این طرح برای چهار نفر به صورت مستقیم اشتغال زایی شد.

در این سفر بهره برداری از ساختمان اسناد و املاک فراهان نیز در زمینی به مساحت یکهزار مترمربع و زیر بنای 600 مترمربع با اعتباری بالغ بر هفت میلیارد و 100 میلیون ریال به بهره برداری رسید.

گفتنی است ساختمان اداری بیمارستان فرهنگ خسروانی فراهان نیز با 150 مترمربع زیربنا و یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار به بهره برداری رسید.

مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی شهدای خنجین با 505 مترمربع زیربنا و اعتباری بالغ بر هفت میلیارد و 500 میلیون ریال و بخش های پزشکی مراقبت مادران باردار، اطفال، آزمایشگاه و داروخانه به بهره برداری رسید.

کارگاه تولید کفش در روستای شیرین آباد خنجین با اعتباری بالغ بر یک میلیارد 800 میلیون ریال و اشتغال هشت نفر در این سفر به بهره برداری رسید.

کارگاه تولید دستکش صنعتی تلخاب نیز با 70 مترمربع زیر بنا و اعتباری بالغ بر چهار میلیارد 500 میلیون ریال و ظرفیت 20 هزار جفت در ماه نیز در این سفر بهره برداری شد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها