Portal_background_image

101 طرح عمراني در خنداب بهره برداري شد

آقازاده استاندار مرکزی در نشست خبری در خنداب ، گفت: 101 طرح شامل 92 طرح عمرانی در خنداب بهره برداری و عملیات اجرایی 16 طرح مختلف نیز کلید خورد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: یک هزار و 218 میلیارد ریال اعتبار برای بهره برداری از 92 طرح عمرانی اعتبار صرف شده است.

وی اظهار داشت: 21 میلیارد ریال اعتبار نیز برای آغاز عملیات اجرایی 16 طرح در خنداب در نظر گرفته شده است.

استاندار مرکزی گفت: پست برق 230 کیلو ولت خنداب، 18 بهمن ماه با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در خنداب بهره برداری می شود که یک هزار و 300 میلیارد ریال هزینه در پی داشته است.

آقازاده افزود: با راه اندازی این پست، انرژی برق مورد نیاز شهرستان خنداب تامین و امکان حضور صنایع بیشتر در این شهرستان فراهم می شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: در بودجه 98 هیچ گونه افزایش قیمت در حامل های انرژی در نظر گرفته نشده و اعتبار مورد نیاز یارانه نیز تامین شده است.

سید«مهدی مقدسی» افزود: 40 هزار میلیارد تومان برای بخش تولید، 50 هزار میلیارد تومان نیز از فروش 70 هزار طرح نیمه تمام استانها و یک هزار طرح ملی در بودجه پیش بینی شده است.

وی اظهار داشت: دولت 407 هزار هزار میلیارد تومان در بودجه آتی پیش بینی کرده و 40 هزار میلیارد تومان مازاد بر بودجه در نظر گرفته است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: 62 هزار میلیارد تومان در حوزه عمرانی و 40 هزار میلیارد تومان در بخش تولید در بودجه 98 پیش بینی شده است.

مقدسی در ادامه افزود: با پیگیری نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در کمیسیون شوراها، یک نماینده برای شهرستان های خنداب و کمیجان پیش بینی شده است که مصوبه این مهم در صحن مجلس به زودی مطرح می شود.

وی اظهار داشت: 102 میلیارد تومان تسهیلات در سیستم کارا استان مرکزی جذب و 300 هزار میلیارد تومان هم در مرحله بعدی برای استان در نظر گرفته شده است که به شهر های کمتر از 10 هزار نفر جمعیت پرداخت شود.

دیگر نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع افزایش وام ازدواج از 150 میلیون ریال به 300 میلیون ریال و افزایش سقف معافیت مالیات حقوق بگیران دولت توسط نماینده اراک پیشنهاد شده است.

«علی اکبر کریمی» افزود: با این پیشنهاد سقف معافیت مالیات کارمندان ماهانه به 30 میلیون ریال افزایش می یابد که در کمیسیون تلفیق بودجه، 27 میلیون 500 هزار ریال به تصویب رسید.

وی اظهار داشت: انتظار است افزایش حقوق کارمندان دولت به صورت پلکانی انجام شود تا کارمندان با پایین ترین حقوق، بیشترین دریافتی را داشته باشند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش نرخ مالیات حقوق بگیران دولت با درآمد در بودجه آینده از 35 درصد به 25 درصد کاهش یافته است.

آقازاده  استاندار مرکزی در نشست خبری در خنداب، گفت: 101 طرح شامل 92 طرح عمرانی در خنداب بهره برداری و عملیات اجرایی 16 طرح مختلف نیز کلید خورد.

کریمی افزود: سال 95 در بازدید رئیس سازمان برنامه بودجه از شرکت هپکو قرار شد از محل اعتبارات بحران که در اختیار رئیس سازمان است، 2 هزار و 400 دستگاه ماشین آلات راهداری تامین شود، اما تفاهمنامه آن مسکوت مانده است. 

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی در آیین بهره برداری از زمین چمن ورزشی خنداب افزود: زمین چمن خنداب به مساحت هشت هزار مترمربع با پیشرفت فیزیکی 100 درصد سال 89 آغاز و با اعتبار یک هزار و 246 میلیون ریال به بهره برداری رسید.

«عابد حقدادی» افزود: 15 طرح از محل اعتبارات ملی و سه طرح با کمک خیران در این استان به بهره برداری رسیده است. 

با بهره برداری از این طرح ها 2 و نیم سانتیمتر به سرانه ورزشی استان مرکزی افزوده شده است.

فرماندار خنداب گفت: رودخانه قره چای در شهرستان خنداب با 70 کیلومتر طول، ظرفیت بزرگ توریستی برای خنداب فراهم کرده است.

«عبدالرضا حاج علی بیگی» افزود: برای افزایش درآمد و اشتغالزایی در تلاش هستیم تا محدودیت های حضور گردشگران خارجی در شهرستان خنداب مدیریت شود.

وی اظهار داشت: 2 واحد بوم گردی با هدف توسعه گردشگری در خنداب ایجاد شده که عملیات اجرایی یک واحد بوم گردی در خنداب کلید زده شده است.

در ششمین روز از ایام فرخنده فجر بهره برداری از دیزل ژنراتور برق اضطراری فرمانداری خنداب با یک میلیارد و 600 میلیون ریال اعتبار، ساختمان مدیریت بحران این شهرستان با زیربنا 300 متر در 2 طبقه با چهار میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار کلید خورد.

حضور در گلزار شهدا، دیدار با خانواده معظم شهدا، بهره برداری از کارخانه کشمش پاک کنی، ساختمان مدیریت بحران، بهره برداری از واحد تولیدی حلال شیمیایی، زمین چمن ورزشی، واحد زغال از ضایعات کشاورزی، نشست خبری و دیدار مردمی از جمله برنامه های استاندار در سفر به خنداب در ششمین روز از دهه فجر است. 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها