Portal_background_image

استاندار در نشست با سمن ها و هيئت هاي ورزشي استان: 100 زمين چمن مصنوعي در استان مركزي ايجاد مي شود

آقازاده استاندار مرکزی در نشست وزیر ورزش و جوانان با سمن ها و هیئت های ورزشی استان که در بیت تاریخی امام راحل برگزار شد ، گفت: 100 زمین چمن مصنوعی سال آینده در این استان ایجاد می شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  بر اساس تفاهم نامه با وزارت ورزش و جوانان 100 زمین چمن مصنوعی در روستاهای پرجمعیت استان با هدف افزایش نشاط و سلامت در لایه های مردمی ایجاد می شود.

ویبیان کرد: استان مرکزی از مناطق ویژه کشور است و با وجود توانمندی های متعدد، شایستگی برخورداری از این زمین های چمن مصنوعی را دارد.

وی ادامه داد: خانه جوان در اراک تاسیس شده و به زودی در ساوه نیز راه اندازی می شود و امید می رود که در سال آینده زادگاه امام راحل نیز صاحب این زیرساخت شود.

استاندار مرکزی اظهار داشت: این استان در حوزه ورزش افتخارآفرین است و انتظار می رود در حوزه جوانان نیز این افتخارات کسب شود.

آقازاده با اشاره به کاهش نرخ طلاق در استان مرکزی گفت: این موفقیت بزرگ با همکاری مردم و مسئولان استان به دست آمده است.

وی افزود: با تلاش جوانان پیش بینی می شود آمار ازدواج در استان افزایش و شاخص طلاق کم شود.

استاندار مرکزی ادامه داد: در بهار سال آینده این استان بار دیگر میزبان وزیر ورزش و جوانان است و مشکلات حوزه ورزش و جوانان پیگیری می شود.

آقازاده تصریح کرد: آیین بهره برداری از سالن یادگار امام خمینی (ره) در خمین با سالروز رحلت یادگار امام، مرحوم سید احمد خمینی تقارن پیدا کرده و این امکان ورزشی در اختیار مردم این شهرستان قرار گرفت.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: خمین فاقد استخر مناسب برای استفاده عموم مردم است.

 رضایی افزود: استخر مطالبه به حق و مهم مردم به ویژه بانوان این شهرستان است.

وی ادامه داد: برخی از مردم شهرستان به دلیل بیماری نیاز به آب درمانی دارند و مجبور هستند به شهرهای همجوار رفت و آمد کنندو نبود استخر مناسب شایسته زادگاه امام راحل نیست.

فرماندار خمین نیز در این نشست گفت: 6 ماه است که تنها اتسخر سرپوشیده این شهر تعطیل است و باعث نارضایتی مردم شده است.

 طهرانی افزود: تعمیر اساسی تنها استخر سر پوشیده این شهرستان به 25 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وی افزود: این میزان اعتبار برای تعمیر اساسی و تغییر مکان شنا، سنای خشک، سنای بخار، سیستم گرمایشی، تهویه هوا تعمیر موتور خانه و لوله کشی توسط 2 شرکت فنی و مهندسی برآورد شده است.

وی اظهارداشت : این استخر در سال 1380 به بهره برداری رسیده و به دلیل فرسودگی تجهیزات موتورخانه و تاسیسات مستهلک قابل استفاده نیست. 

گفتنی است بازدید از بیت تاریخی امام راحل، نشست با هیات های ورزشی و سمن ها از مهمترین برنامه های سفر یک روزه وزیر ورزش و جوانان به خمین است.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها