Portal_background_image

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت : 10 هزار واحد صنعتي تعطيل و نيمه تعطيل امسال احياء مي شود

یزدانی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با استاندار مركزی و جمعی از كارآفرینان صنعتی استان که در محل استانداری انجام شد، گفت: 10 هزار واحد تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل در نقاط مختلف كشور امسال احیاء می شود.

یزدانی افزود :وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان وزارتخانه محوری در امر اقتصاد، برنامه های مدونی در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و خروج واحدهای تولیدی از ركود و تعطیلی دارد و تقویت زیرساخت ها ، تكمیل طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیكی بالا نیز به عنوان راهبردی مهم در برنامه آن است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: حدود 60 درصد ازواحدهای تولیدی کوچک و متوسط در کشور در حال رکود هستند که تقویت این واحد ها در متن جامعه تحرک و پویایی اقتصادی ایجاد می کند.

ایزدی گفت:  خروج از رکود واحدهای تعطیل، به ظرفیت رساندن واحدهایی که زیر ظرفیت اسمی فعال هستند و به بهره برداری رساندن طرح ها بالای 60 درصد و برنامه هایی در حوزه صادرات و آموزش از اولویتهای این وزارتخانه در سالجاری است.

وی  با اشاره به اهداف طرح رونق در صنایع کوچک و متوسط، اظهار کرد: کمیته ای  تخصصی به ریاست رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و دبیری مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی  با هدف  آماده کردن پرونده ها، اعتبار سنجی و کلیه موارد مرتبط با ستاد تسهیل استان تشکیل می شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد:  19 درصد واحدهای تولیدی مستقر در شهرك های صنعتی نقاط مختلف كشور در تعطیلی مطلق به سر می برند كه 90 درصد آنها صنایع کوچک به شمار می روند.

وی اضافه كرد: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان كرد: توسعه تجارت خارجی به عنوان ماموریت مهم حوزه صنعتی با كیفیت تولید محقق می شود اما پیش از آن باید برای فعال سازی ظرفیت های اسمی راكد تلاش كردو برای تحقق این برنامه ها همكاری همه جانبه صاحبان صنایع، مدیران ارشد استان ها و بانك ها ضروری است. 
یزدانی با بیان اینكه 33 طرح ملی بزرگ در راستای توسعه صادرات در نقاط مختلف كشور طراحی شده است، بیان كرد: با هدفگذاری صورت گرفته، صادرات غیزنفتی كشور در سال جاری 10 میلیارد دلار نسبت به سال گذشته افزایش می یابد. 
وی ادامه داد: بیش از شش هزار و 600 طرح صنعتی نیمه كاره در استان مركزی وجود دارد كه 380 طرح بالای 60 درصد پیشرفت فیزیكی دارند كه همه این طرح ها تا پایان امسال به بهره برداری می رسد. 
استاندار مركزی نیز در این نشست گفت: با وجود اینكه بیش از سه هزار واحد صنعتی در استان مركزی وجود دارد در صورت استفاده از این ظرفیت ها، این خطه می تواند به عنوان الگو در راهبری و اصلاح ساختار اقتصادی در حوزه صنعت مطرح شود. 
زمانی قمی افزود: تنها نسخه شفا بخش كشور،خروج از بحران اقتصادی، توجه به صنعت است كه این مهم در دستور كار استانداری مركزی قرار گرفته است

گالری تصاویرمعاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها