Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: ‌ مشكلات زيست محيطي استان در سطح ملي پيگيري مي شود/ توسعه بايد با پيوست زيست محيطي همراه باشد

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست با اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای استان مرکزی، اعضای اتاق فکر محیط زیست و اعضای سازمان های مردم نهاد استان که با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور برگزار شد، گفت: ‌مشکلات و دغدغه های زیست محیطی در سطح ملی و استانی مورد پیگیری قرار می گیرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: مسائل و دغدغه های مطرح شده در سفر رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور  به استان مرکزی در سه یا چهار نشست کارگروه کاهش آلودگی هوای استان بررسی می شود.

وی افزود:  موارد و دغدغه های زیست محیطی مطرح شده  در این نشست  در صورتیکه در استان قابل برطرف شدن است به رفع آن خواهیم پرداخت و آن دسته از مسائلی که امکان حل آنها در استان نیست در سطح ملی پیگیری خواهد شد و به مردم قول می دهیم که هیچ موضوع مطرح شده ای بر زمین نماند.

استاندار مرکزی با بیان اینکه شنیدن برخی انتقادهای تلخ به جهت اهمیت یافتن مسئله ای اجتماعی مانند مسائل زیست محیطی در جامعه، شیرین است، گفت: حضور خانم ابتکار در استان مرکزی سبب شد مجموعه ای از دغدغه ها مطرح شود که در سفر هیات دولت مورد پیگیری قرار می گیرد.

زمانی قمی خاطر نشان کرد: مطالبه گری و دغدغه مردم در خصوص محیط زیست یک ارزش است و مدیران استان نیز این مهم را با جدیت دنبال می کنند.

وی با تاکید بر اینکه توسعه باید با پیوست زیست محیطی همراه باشد افزود: توسعه صنعت بسیار مهم است اما این توسعه با رعایت ضوابط زیست محیطی و خارج از مناطق حفاظت شده باید انجام شود.

 استاندار مرکزی منطقه هفتاد قله را یکی از با ارزش ترین زیستگاه های حیات وحش  دانست و گفت: عدم موافقت با ایجاد شهرک صنعتی در این منطقه از سوی سازمان محیط زیست کشور اقدام موثری بود  که باعث حفظ این منطقه شد.

وی افزود: ایجاد این شهرک صنعتی که برای صنایع آتی استان در نظر گرفته شده بود در جای دیگری دنبال می شود.

گفتنی است مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی،نایب رئیس و عضو هیات مدیره شبکه تشکل های زیست محیطی استان مرکزی،نماینده تشکل های زیست محیطی استان مرکزی، رئیس اتاق فکر محیط زیست استان و نمایندگان شوراهای اسلامی شهر و روستای مناطق مختلف استان مرکزی گزارشی از مشکلات بخش های مختلف زیستی استان را ارائه و خواستار راه حل های اصولی از سوی دولت شدند.
دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در سفر یک روزه خود به استان مرکزی در نشست مشترک بررسی پیشرفت برنامه عمل حفاظت و بهبود محیط زیست استان مرکزی و کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک نیز شرکت کرد و با آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز دیدار کرد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها