Portal_background_image

‌استاندار: ‌25 هزار شغل امسال در استان مرکزی ایجاد شد‌

استاندار از ایجاد 25 هزار فرصت شغلی از ابتدای سال جاری تاکنون در استان خبر داد.
 

 علی‌اکبر شعبانی‌فرد ظهر امروز در نهمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان اظهار داشت: سهیمه استان مرکزی در بحث ایجاد اشتغال در سال جاری 46 هزار شغل است که تاکنون 25 هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: به دلیل برخی مشکلات موجود بعضی از دستگاه‌ها نتوانسته‌اند اشتغال ایجاد شده را در سامانه مربوطه ثبت کنند که باید هرچه سریع تر نسبت به تکمیل اطلاعات در این سامانه اقدام کنند.

استاندار گفت: در راست‌آزمایی انجام شده از سوی مرکز آمار ایران در سال گذشته استان مرکزی در بحث میزان اشتغال ایجاد شده موفق به کسب عنوان برتری شد که امید می‌رود در سال جاری نیز بتوانیم به این مهم دست یابیم.

شعبانی‌فرد با اشاره به فعالیت بیش از دو هزار واحد صنعتی در استان خاطر نشان ساخت: هم اکنون 400 واحد از این تعداد به صورت صددرصد ، 700 واحد به صورت  60 درصد، 700 واحد زیر 50 درصد ظرفیت واقعی خود مشغول کار هستند، ضمن اینکه 120 واحد نیز به دلیل تامین نشدن مواد اولیه مورد نیاز به حالت تعطیلی درآمده‌اند.

وی پیرامون سرمایه گذاری‌های انجام شده در استان خاطر نشان ساخت: از سال 49 تا سه ماه اول سال 87 بالغ بر 24 میلیارد دلار در این استان سرمایه گذاری شده است، این در حالی است که از سه ماه سال 87 تاکنون این میزان به حدود 13 میلیارد دلار رسیده است.

استاندار افزود: ظرف ماه‌های آینده چندین واحد بزرگ تولیدی در استان به بهره‌برداری خواهند رسید که با بهره‌برداری از این واحدها چندین فرصت شغلی جدید در استان ایجاد خواهد شد.

تصویب 21 طرح در قالب تسهیلات سرمایه در گردش، اختصاص 30 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و فنی و حرفه‌ای، ایجاد رشته جدید طراحی فرش با کامپیوتر، و... از مهم‌ترین مصوبات نشست بود.

آیت‌‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی نیز که به طور سرزده به این جلسه آمدند اظهار داشت: شعار مرگ بر آمریکا تنها یک شعار نیست، بلکه عاملی برای تلاش و کوشش و قطع وابستگی به بیگانگان است.

وی تصریح کرد: امروز ایران اسلامی ظرفیت‌های بسیاری دارد که می‌توان از این ظرفیت‌ها نهایت بهره را گرفت و برای قطع ریشه‌های وابستگی تلاش کرد.

امام جمعه اراک بیان داشت: پرداختن به کار و تولید و بهره‌وری تنها راه رهایی از وابستگی به بیگانگان است که خوشبختانه ایران اسلامی تاکنون گام‌های ارزنده‌ای در این زمینه برداشته است.

دری‌نجف‌آبادی با بیان اینکه تولید از نظر اسلام عبادت است، ادامه داد: دین مبین اسلام سفارش و تاکید فراوانی به موضوع کار و تولید داشته‌اند و بر مسلمانان واجب است در زمینه کار و تلاش از هیچ کوششی فروگذار نکنند.

وی تاکید کرد: شعار مرگ بر آمریکا با افزایش هرچه بیشتر ‌کار و تولید در جامعه اسلامی محقق می‌شود و همه مسئولان باید به این مهم توجه کافی داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به تسهیلات بسیار خوبی که دولت در حوزه اشتغالزایی در اختیار استان‌ها قرار داده است، گفت: مدیران و مسئولان ذی‌ربط باید از این فرصت نهایت بهره را برده و زمینه رشد و توسعه کشور را فراهم سازند.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها