Portal_background_image

رييس ستاد انتخابات استان مركزي؛ ۹۲ درصد داوطلبان انتخابات مجلس در استان مركزي تاييد صلاحيت شدند

رییس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: ۳۵۷ نفر معادل ۹۲ درصد از مجموع ثبت‌نام‌کنندگان برای شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان تایید صلاحیت شدند.

بهروز اکرمی افزود: از مجموع ۳۸۸ داوطلب ثبت نام کننده در ۶ حوزه انتخابیه ۳۵۷ در هیات های اجرایی تایید صلاحیت شدند.

وی ادامه داد: ۸ نفر از داوطلبان معادل ۲ درصد مجموع افراد ثبت نام کننده از ادامه روند انتخابات انصراف دادند و ۲۳ نفر شامل ۶ درصد داوطلبان نیز شرایط احراز صلاحیت را کسب نکردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی تصریح کرد: در حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب از مجموع ۱۴۸ داوطلب ۲ نفر انصراف دادند و  چهار داوطلب دیگر نیز شرایط احراز صلاحیت را کسب نکردند و ۱۴۲ نفر تایید صلاحیت شدند.

رییس ستاد انتخابات استان مرکزی بیان ادامه داد: در حوزه انتخابیه ساوه و زرندیه نیز از مجموع ۶۶ داوطلب، یک نفر از ادامه روند یازدهمین دوره انتخابات مجلس در این حوزه انصراف داد و ۶۴ داوطلب تایید صلاحیت و یک داوطلب نیز شرایط احراز صلاحیت را کسب نکرد.

اکرمی اضافه کرد: در حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان نیز از مجموع ۶۷ داوطلب ثبت نام کننده ۶۰ نفر تایید صلاحیت، و هفت نفر نیز شرایط لازم احراز صلاحیت را به دست نیاوردند.

به گفته رییس ستاد انتخابات استان مرکزی، در حوزه انتخابیه محلات و دلیجان نیز، ۲۴ نفر از مجموع ۲۷ داوطلب ثبت نام کننده تایید صلاحیت شدند و ۲ داوطلب انصراف دادند و یک نفر نیز رد صلاحیت شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: در حوزه انتخابیه شازند نیز، ۴۴ نفر از مجموع ۴۹ داوطلب ثبت نام شده، تایید صلاحیت شدند و ۵  داوطلب نیز شرایط احزار صلاحیت را کسب نکردند.

رییس ستاد انتخابات استان مرکزی افزود: در حوزه انتخابیه خمین نیز ۲۳ داوطلب از مجموع ۳۱ داوطلب، تایید صلاحیت شدند و پنج داوطلب نیز شرایط لازم برای احراز صلاحیت را کسب نکردند و سه داوطلب نیز انصراف دادند.

به گفته اکرمی، مهلت شکایت داوطلبان تایید صلاحیت نشده و استماع دفاعیات آنها در هیات نظارت استان از 28 آذرماه تا یکم دی ماه سال جاری است.

استان مرکزی در انتخابات مجلس شورای اسلامی هفت کرسی نمایندگی دارد که ۲ کرسی آن مربوط به حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها