Portal_background_image

استاندار در بيست و يكمين جشنواره خيران مدرسه ساز استان : ۸۰ درصد تعهد خيران مدرسه ساز استان مركزي محقق شده است

آقازاده استاندار مرکزی در بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان ، گفت: ۸۰ درصد از تعهدات خیران مدرسه ساز این استان جشنواره پیشین محقق شده است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  حجم تعهدات خیران مدرسه ساز استان در جشنواره سال قبل ۱۸۰ میلیارد ریال بود که بیش از سه چهارم این تعهدات محقق شده و بخش مانده نیز به زودی جامه عمل می پوشد.

وی ادامه داد: تقویت زیرساخت‌ها و امکانات حوزه آموزش به تنهایی از عهده دولت خارج است و می‌طلبد که خیران مشارکت فعالانه در بازسازی و نوسازی فضاهای آموزشی استان مرکزی و کشور داشته باشند.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: جشنواره خیران مدرسه ساز فرصتی است تا بستر بهره مندی حداکثری از توان افراد نیکوکار فراهم شود و این سرمایه و ظرفیت مهم در زمینه بازسازی و نوسازی واحدهای آموزشی روز به روز گسترده‌تر شود.

آقازاده گفت: خیران استان مرکزی از ۲۸ سال گذشته به در زمینه ساخت و تجهیز مدارس استان حضور فعال داشته اند و این استان رتبه نخست ساخت طرح‌های خیر ساز آموزشی را در کشور دارد.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی و نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: خیران مدرسه ساز با حضور فعال در زمینه ساخت و تجهیز مدارس و فضاهای آموزشی نقش مهمی در تربیت دانش آموزختگان نخبه و رشد و پیشرفت کشور بر عهده دارند.

 مقدسی افزود: خیران مدرسه ساز با عشق و درک صحیح خود این مسیر را انتخاب کرده‌اند و در دنیا و آخرت از جر ثواب این امر خیر بهره مند خواهند شد.

کریمی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: مشارکت در بسط دانایی و فرایند آموزش در دین مبین اسلام توصیه شده و در احادیث آمده هر کس انسانی را نجات دهد بشریت را نجات داده و مدارس مکانی است که بشریت در این مکان‌ها ساخته می‌شود.

 کریمی افزود: نیازها و کاستی‌های زیادی در مدارس استان مرکزی و شهرستان اراک وجود دارد که رفع آنها با توجه به محدودیت منابع اعتباری به تنهایی از عهده دولت خارج است نیاز دارد که مشارکت مردمی برای ترمیم آنها لحاظ شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: هر فعالیتی در کشور به خیران واگذار شده سرعت در پیشرفت و بهره برداری از آن مطلوب بوده است.

کریمی خاطرنشان کرد: امید می‌رود که با تلاش و مشارکت دولت و خیران زمینه رفع مشکلات، بازسازی و نوسازی مدارس و فضاهای آموزشی استان مرکزی در کوتاه‌ترین زمان فراهم شود.

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها