Portal_background_image

استاندار : ۸۰درصد بودجه شهرداري‌هاي استان مركزي صرف امور عمراني شده است

زمانی قمی استاندار مرکزی در جلسه مشترک شوراهای اسلامی شهر و روستا، شهرداران، دهیاران و کارآفرینان روستایی استان که با حضور وزیر کشور برگزار شد ، گفت: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون ۸۰ درصد از بودجه ای که به شهرداری های استان مرکزی تخصیص یافته، صرف هزینه های مربوط به امور عمرانی شده است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید در دوره فعالیت خود هشت هزار و 280 میلیارد ریال اعتبار به 33 ناحیه شهری در حوزه مدیریت شهرداری ها اختصاص داده است.

وی افزود : این اعتبار شامل ردیف های قانون مالیات، ارزش افزوده، جرایم رانندگی و تحویل قیر است که توسط وزارت کشور تامین شده و در بازه زمانی مذکور هرسال 20 درصد رشد داشته است.

وی اظهار کرد: بودجه شهرداری های استان مرکزی در دوره فعالیت دولت تدبیر و امید در مجموع 34 هزار و 590 میلیارد ریال بوده است که در هر سال رشد 30 درصدی دارد.

نماینده عالی دولت در استان مرکزی افزود: 80 درصد بودجه شهرداری های استان مرکزی در بخش عمرانی و 20 درصد در بخش جاری هزینه شده و اعتقاد دولت بر صرفه جویی هزینه های جاری و بسط خدمات و زیرساخت های شهری بوده است. 

زمانی قمی گفت: توسعه شهری در محیط زیست، طراحی مبلمان شهری از موضوعات مورد تاکید رئیس جمهوری است، هرچند دولت وارث شرایطی است که برای غلبه بر مشکلات با تنگناهای خاص مالی مواجه دارد اما، هرگز موضوعات مهم نظیر محیط زیست و توسعه شهری از کانون توجه دولت دور نمانده است.

وی، با یادآوری اینکه جمع آوری و مدیریت پسماند در 30 نقطه استان انجام می شود، بیان کرد: روزانه 990 تن پسماند در استان تولید می شود که در حال مذاکره با سرمایه گذار خارجی برای دفع اصولی با روش های جدید هستیم.

استاندار استان مرکزی گفت: 11 هزار و 340 میلیارد ریال بسترهای سرمایه گذاری در ساوه و اراک شناسایی شده که تشکیل کارگروه سرمایه گذاری و مشارکت در این راستا بوده است.

زمانی قمی در ادامه افزود: برجام فرصتی است که برای کشور ایجاد شده و باید نهایت استفاده را برای بهره وری بالا از این پیروزی تاریخی در حوزه های اقتصادی و توسعه ایران برد.

وی اظهار کرد: دولت در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری ظرفیت برجام را برای کشور ایجاد کرد و اکنون تمامی خادمان ملت در بدنه دولت وظیفه دارند از فرصت پیش آمده برای اعتدال و عزت کشور و انقلاب نهایت بهره را ببرند.

استاندار مرکزی گفت: دلایل و مستندات صحیح و دقیقی وجود دارد که برجام آثار مطلوبی در جای جای اقتصاد استان و رونق تولید داشته است.

وی با بیان اینکه بیان کرد: 752 دهیار در این استان در حوزه مدیریت روستایی استان مرکزی نقش آفرینی دارند که از این تعداد 107 نفر زن هستند و زنان در مدیریت امور روستاها خوش درخشیده اند.

زمانی قمی افزود: روستاهای استان مرکزی ظرفیت بالقوه ای در جذب گردشگر و ایجاد اشتغال دارند و باید از این فرصت ها نهایت استفاه به عمل آید.

وی گفت: بیکاری از دغدغه های جدی جامعه کنونی است که در گره گشایی از این معضل باید در سطوح مختلف جامعه اقدامات اشتغالزا و ایجاد فرصت های کسب و کار مهیا شود و در این میان نقش روستاها و باروری ظرفیت های شغلی در مناطق روستایی اهمیت زیادی دارد.

استاندار مرکزی گفت: روستاها کانون توجه دولت تدبیر و امید است چه روستاهایی که استعداد آنها شناسایی شده و چه روستاهایی که با وجود داشتن استعداد، از نظر دور مانده اند.

زمانی قمی افزود: تشکیل کارگروه اشتغال ویژه روستاها در استان مرکزی با هدف باروری ظرفیت های شغلی در حوزه روستایی شکل گرفته است.

وی بیان کرد: برای رفع مشکلات و موانع در روستاها در استان از کمیته امداد امام(ره)، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دفتر مناطق محروم ریاست جمهوری کمک گرفته شده است.

وی گفت: 97 درصد از جمعیت استان مرکزی از گاز طبیعی برخوردارند که 13 درصد این گازرسانی در طول عمر دولت تدبیر و امید با وجود تنگناهای اعتباری محقق شده است.

وی اظهار کرد: 100 درصد خانوارهای استان ازنعمت انرژی برق بهره مند هستند و اعتبار این بخش از 140 میلیارد ریال به 410 میلیارد ریال افزایش یافته است.

نماینده دولت تدبیر و امید گفت: دولت پس از برق و گاز رسانی به روستا در تلاش برای توجه به طراحی و مبلمان روستایی است.

زمانی قمی یادآور شد: ساخت یک هزار و 303 مترمکعب مخزن آبرسانی، 109 روستا تحت پوشش آبفا استان و تامین 120 دستگاه ماشین آلات بخشی از خدمات دولت تدبیر و امید درا ستان مرکزی بوده است.

وی اظهار کرد: برای رسیدن به نقطه رضایت به ویژه درروستاها راه طولانی در پیش است و دولت تدبیر و امید در تحقق این اهداف مصمم و جدی عمل کرده است.

گفتنی است شرکت در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی با حضور فعالان اقتصادی و بخش خصوصی و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و بازدید از حوزه علمیه خاتم الانبیاء اراک از دیگر برنامه های وزیر کشور و جانشین رئیس جمهوری در شورای اجتماعی کشور در سفر به استان مرکزی است. 
 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها