Portal_background_image

استاندار مركزي: ۶۲ درصد بيماران كرونايي در استان مركزي درمان شدند / درمان و ترخيص ۵۵۰ بيمار ‌

استاندار مرکزی با بیان اینکه ۶۲ درصد بیماران کرونایی در استان مرکزی درمان شدند از درمان و ترخیص ۵۵۰ بیمار کرونایی در استان مرکزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سیدعلی آقازاده پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات استان مرکزی در مبارزه با کرونا اظهار داشت: همان طور که در گزارشاتی که به دولت، سران کشور در ده روز گذشته ارسال کردیم، خوشبختانه آمارهای استان مرکزی نشان دهنده بهبودی نسبی شرایط در استان در خصوص کرونا است.

وی افزود: به صورت خلاصه ما حدود 906 بیمار قطعی تا دیروز بیمار کرونایی داشتیم که از این تعداد بیش از 550 مورد درمان شدند تعدادی از آنها به منزل رفتند و تعدادی نیز در قرنطینه تحت درمان هستند که اگر بخواهیم به صورت درصدی حساب کنیم 62 درصد بیماران کرونایی به صورت قطعی درمان پیدا کردند.

آقازاده عنوان کرد: حدود 105 الی 106 مورد در منازل در قرنطینه تحت درمان هستند و متاسفانه از نقاهتگاه‌های ما خوب استقبال نشده در کل کشور هم همین روال است، خانواده‌ها منزل را برای درمان ترجیح می‌دهند بااین حال قرنطینه‌های ما آماده ارائه خدمت هستند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: دربحث رتبه استان در کشور این آمارها که ارائه می‌دهیم و عنوان می‌کنیم شرایط استان در حال تثبیت است ما اگربخواهیم بیماری به نسبت سرانه جمعیت استان حساب کنیم استان مرکزی دومین استان کشور که درگیر این بیماری شد وتا سه روز گذشته ما سومین استان درگیر ویروس بودیم امروز 5 فروردین ما چهارمین استان درگیر این بیماری هستیم و یک رتبه بهتر شده و بهبود پیدا کردیم.

آقازاده بیان کرد: در بحث تعداد بیماران کرونایی در استان‌ها معمولا هفتمین استان کشور بودیم وامروزهم یک پله وضعمان بهبود پیدا کرده و هشتمین استان کشور در درگیر با این بیماری هستیم اینها نشان دهنده این است که خوشبختانه وضعیت استان باهمکاری مردم، اصناف، همه سازمان‌های مردم نهاد و پدافند سازمان زیستی استان درحال بهبود است.

وی ادامه داد: این بهبود درشرایطی تداوم خواهد داشت که این همکاری مستمر باشد بنابراین از مردم انتظاردارم همکاری تداوم داشته باشد اصناف همکاری خوبی داشتند امیدواریم هر چه سریعتر شرایط  برطرف کنند و اصناف بتوانند فعالیت خودشان را شروع کنند‌.

آقازاده بیان کرد: رسانه‌ها، سپاه، ناجا، ارتش، کادرپزشکی، دانشگاه علوم پزشکی اراک، ساوه و خمین خوشبختانه شرایط خوبی دارند اگر این فعالیت استمرار یابد بهتر می شود، درخصوص تردد خودروها در استان در نوروز  براساس آمار در ده روزه( 25 اسفند98 تا5 فروردین  امسال  به نسبت سال گذشته حدود 70درصد ترددهای ورودی به استان کمتر شده است.

استانداراستان مرکزی خاطرنشان کرد:  همچنین 75 درصد ترددهای ورودی به شهر اراک کمتر شده که این بیانگراین است که هم مردم همکاری کردند و هم اینکه ورودی‌ها و خروجی‌های استان توسط تیم‌های مستقر بوده اگر در مهار این بیماری موفق بودیم به دلیل کنترل تردد کنترل های ورودی و خروجی استان بود که اقدام قابل تقدیر است.

وی افزود: در ارتباط با فعالیت ادارات در جلسه  3 فروردین مقرر شد  ادارات با حداقل نیرو به شرط اینکه در وظایف سازمانی خللی ایجاد نشود با 50 درصد نیرو فعالیت کنند البته این اختیار به ادارات واگذار کردیم تا یک سوم نیرو وکمتربراساس تشخیص روسا ادارات فعالیت کنند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها