Portal_background_image

استاندار مركزي: ۴۸۶ميليارد تومان تسهيلات رونق توليد در استان پرداخت شد

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که درمحل اداره امور شعب بانک ملی برگزار شد، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۴۸۶میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولید استان پرداخت شده است.

زمانی قمی استاندار مرکزی گفت: آمار ارائه شده نشان می هد بانکها در ماه های اخیر در اعطای تسهیلات رونق به واحدهای تولیدی استان روند خوبی را طی کرده اند که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی بیان کرد: تاکنون 279 میلیارد تومان  تسهیلات طرح رونق تولید از طریق سایت بهمین یاب توسط بانکها به واحدهای تولیدی استان پرداخت شده است و  207 میلیارد تومان هم مستقیماً توسط بانکها به واحدهای تولیدی که شرایط دریافت تسهیلات رونق تولید را داشتند اعطا شده و در مجموع  486 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی کوچک و متوسط استان  پرداخت شده است.

استاندار مرکزی بیان کرد: مجموعه نظارتی استان  تاکنون 60 واحد را رصد کرده اند که با دریافت تسهیلات رونق تولید به چرخه تولید بازکشته اند و علاوه بر تثبیت اشتغال حدود 300 فرصت شغلی نیز ایجاد کرده اند.

وی افزود: این نظارت و بازرسی تا پایان بهمن ماه ادامه دارد که در نهایت آمار واحدهای تولیدی که احیا شده و به چرخه تولید بازگشته اند ارائه خواهد شد.

زمانی قمی گفت: با توجه به نزدیک شدن به سال جدید ضروری است در پرداخت تسهیلات ازدواج  تسریع شود تا  بتوانیم از سهمیه ای که برای استان تخصیص داده شده است نهایت استفاده را ببریم.

زمانی قمی با اشاره به اینکه از اساسی ترین معضلات کنونی کشور، بیکاری و کمبود فرصت های اشتغالزایی است، افزود: معضل اشتغال  با سخنرانی، تئوری های ذهنی و تخریب و انداختن مشکلات به گردن دولت، رفع نمی شود بلکه  با رشد اقتصادی  و سرمایه گذاری مرتفع خواهدشد که همه دستگاه ها، بخش خصوصی، کار آفرینان و مردم باید برای تحقق این مهم  تلاش کنند .

وی،در خصوص سفر اخیر وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان مرکزی، گفت: حضور وزیر  صنعت، معدن و تجارت در استان و برگزاری نشستی با مدت زمان طولانی در خصوص  بررسی وضعیت صنایع استان بیانگر عزم دولت در مشکل گشایی از حوزه صنعت است و دستورات و مصوبات خوبی را در پی داشت.

استاندار مرکزی با اشاره به تجمع کارگران شرکت هپکو در روزهای اخیر، گفت: این اتفاقات چه برنامه ریزی شده باشد و چه بدون برنامه ریزی ، ما وقت خود را مصروف این اتفاقات نمی کنیم  وظیفه ما رسیدگی به مشکلات هپکو است  و مجموعه دولت برای رفع مشکلات شرکت هپکو تاکنون  اقدامات و پیگیری های بسیاری انجام داده است.

زمانی قمی استاندار مرکزی  در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد:  آیت الله هاشمی رفسنجانی مغز متفکر جهان اسلام و انقلابی سترگی بود و فقدان وی ضایعه دردناک برای ایرانیان و دوستداران انقلاب و نظام است همه را در بهت و حیرت فرو برد.

 استاندار مرکزی بیان کرد: او درمبارزات برای پیروزی انقلاب اسلامی در کنار مردم و در کنار نهضتی که  به رهبری امام راحل  آغاز شده بود قرار گرفت و رنجها و محنت های فراوانی متحمل شد و برای استیفای حقوق ملت بزرگ ایران و استقرار نظام مردم سالار دینی همه تلاش خود را مبذول داشت.

زمانی قمی ابراز کرد: ملت بزرگ  ایران شخصیتی کم نظیر را از دست دادند آیت الله هاشمی رفسنجانی  فقیهی مجاهد و سیاست مداری مدبر  بود که همواره همگان را به اعتدال و میانه روی دعوت می کرد .

وی گفت: آیت الله هاشمی مفسری باهوش و فقیهی با درایت بود و قبل از پیروزی انقلاب اسلامی جزء نخستین حلقه هایی بود که در جمع آیت الله طالقانی و شخصیتهای بزرگ قرارگرفت.

وی گفت: ایشان قبل از نهضت 42 هسته های مبارزه با استبداد را در کشور بنا نهاد و از حادثه 42 به نهضت حضرت امام راحل که استادش بود پیوست و در طول دوران تبعید امام راحل، بخش بزرگی از مدیریت نهضت به دوش این آیت الله فقید بود.

استاندار مرکزی گفت: هاشمی رفسنجانی با پیروزی انقلاب اسلامی جزء اصلی ترین عناصر و نزدیک ترین چهره ها به امام بود  وخدمات شایسته ای را به یادگار گذاشت.

زمانی قمی افزود: در طول دفاع مقدس نیز از اصلی ترین عناصر تاثیرگذار و جانشین فرمانده کل قوا بود و مبارزه با استعمار و متجاوزان جنگ را مدیریت کرد و وقتی در جبهه ها شرایطی خاص حاکم  بود با خطبه های آیت الله رفسنجانی روح تازه ای در رزمندگان اسلام دمیده می شد.

وی گفت: با ارتحال غمبار امام راحل، آیت الله هاشمی رفسنجانی نقشی برجسته و در خور توجه ایفا کرد و در هدایتگری انقلاب اسلامی سهم به سزایی داشت و با انتخاب رهبر انقلاب در تلاش برای این مهم در مجلس خبرگان دین خود را به انقلاب و کشور ادا کرد.

زمانی قمی عنوان کرد: بعد از جنگ تحمیلی نیز با توجه به ویرانی های بجای مانده شرایط سختی داشتیم که  آیت اله رفنسجانی با سخاوتمندی تمام تجربه و آبرو خود را به میدان آورد و برای سازندگی کشور تلاشی درخور داشت و  بعنوان رئیس مجلس و دو دوره نیز  بعنوان رئیس جمهور  کشور را اداره کرد و این خدمات ارزنده در تمامی طول حیات انقلاب ماندگار و فراموش نشدنی است.

استاندار مرکزی عنوان کرد:  آیت الله هاشمی رفسنجانی در کسوت مجمع تشخیص مصلحت نظام  و ارائه کننده مسیر اعتدال در کشور نقشی بسیار بارز ایفا کرد .

استاندار مرکزی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی متعلق به بشریت است و البته در کنار همه این ویژگی ها ایشان به شدت مظلوم بود، وی ایرانی سیاست مدار، مدیری مدبر و فقیهی شجاع و مجاهدی بود که از دست رفت.

زمانی قمی گفت: درگذشت این مجاهد نستوه و سیاستمدار برجسته باید برای کسانی که بر طبل تخریب می کوبند عبرت دیگری باشد ، باید تصمیم بگیریم که از تخریب شخصیتها و تخریب آنهایی که برای کشور و بشریت زحمت کشیدند و می کشند دست برداریم و اکنون آنانی که بی اخلاقی کرده و تخریب می کنند  باید از اقداماتی که انجام دادند، صحبتهایی که کردند و  سخنرانی های تندی که داشتند و این شخصیت بزرگ را تخریب کردند،پشیمان باشند.

استاندار مرکزی گفت: رحلت ایشان همزمان  با رحلت حضرت معصومه (س) و در شب شهادت  امیر کبیر سیاست گذار بزرگ و مصلح و اصلاح طلب ایران بود که خداوند هر دو را قرین رحمت  کند و با اولیا محشور نماید.

استاندار مرکزی اظهار کرد: دانش آموختگی پنج میلیون و 600 هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی و یک صد هزار عضو هیات علمی این دانشگاه، تنها گوشه ای از خدمات بزرگ این عالم و سیاستمدار برجسته است که نمودش را در توسعه کشور گذاشته است.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها