Portal_background_image

استاندار مركزي: ۴۰ هزار مترمربع فضاي فرهنگي در استان مركزي ايجاد مي‌شود

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای فرهنگ عمومی استان مرکزی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت:۴۰ هزار مترمربع فضا و امکانات زیرساختی فرهنگی و هنری تا پایان سال آینده در استان مرکزی ایجاد می‌شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: کتابخانه عمومی اراک با ۱۵ هزار مترمربع، تالار مرکزی اراک با ۱۸ هزار مترمربع و پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد و شماری تالار و سالن‌های هنری تا پایان سال ۹۹ به امکانات فرهنگی استان مرکزی اضافه می‌شود و اصحاب فرهنگ و هنر شرایط و فضاهای بهتری را برای فعالیت در اختیار خواهند داشت.

وی ادامه داد: با ورود وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان مرکزی تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اداره کل استان مرکزی منعقد شد که بر اساس آن یک‌هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار تا پایان فعالیت دولت دوازدهم‌ برای تکمیل و راه‌اندازی فضاهای فرهنگی این استان اختصاص می‌یابد. 

استاندار مرکزی گفت: دهه اخیر این استان میزبان وزیر فرهنگ و ارشاد نبوده اما، امسال با پیگیری شورای فرهنگ عمومی، مقام عالی وزارت فرهنگ و ارشاد دولت تدبیر و امید  به این خطه عالم‌پرور سفر کرد و از نزدیک با مسایل و مشکلات و ظرفیت‌های فرهنگی و هنری استان آشنا شد. 

آقازاده در خصوص شرایط استان مرکزی پس از افزایش قیمت‌ها و سهمیه‌بندی بنزین، گفت: اتحاد و همدلی مردم، مسوولان و روحانیان در این استان باعث شد که کوچکترین چالش و بی‌نظمی در این منطقه بعد از این تصمیم سران قوا رخ ندهد و در آرامش شاخص باشد که این مهم نشان از فرهنگ بالای مردم است.

گفتنی است حضور در گلزار شهدا، دیدار با اصحاب فرهنگ و هنر و کارکنان فرهنگ و ارشاد استان،  دیدار با پیشکسوتان فرهنگ و هنر، دیدار با مدیران سازمان‌های وابسته و بازدید از تالار مرکزی و کتابخانه مرکزی از جمله برنامه‌های روز نخست سفر وزیر ارشاد به استان مرکزی است که در اراک برگزار خواهد شد.

دیدار با فعالان جامعه قرآنی و اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان در بیت تاریخی حضرت امام (ره)، نشست صمیمی با پیشکسوتان فرهنگ و هنر نیز از برنامه‌های روز دوم سفر وزیر فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی به استان مرکزی است که در خمین برگزار می‌شود.

در ادامه این سفر نشست با اصحاب فرهنگ و هنر ساوه و زرندیه و برنامه مصاحبه با اصحاب رسانه در ساوه تدارک شده است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها