Portal_background_image

۴۰ ميليارد ريال براي مرمت بازار اراك اختصاص يافت

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در آیین بهره برداری از مرکز رادیوتراپی و شیمی درمانی بیمارستان فوق تخصصی اراک، گفت: ۴۰ میلیارد ریال در بودجه امسال برای مرمت و بازسازی بازار اراک اختصاص یافته است.

علی اصغر مونسان اظهار کرد: مقرر است ۲۰ میلیارد این اعتبارات از محل بودجه  سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و نیم دیگر از محل اعتبارات استانداری مرکزی تامین شود.

وی ادامه داد: تخصیص ۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیز در این سفر از محل اعتبارات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به منظور تامین زیر ساخت ها و مرمت بناهای تاریخی استان مرکزی فته شد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: این سازمان در سطح کشور مشارکت سرمایه گذاران را در زمینه بازسازی بناهای تاریخی جذب کرده و در استان مرکزی نیز می بایست زمینه جذب سرمایه گذاران استان مرکزی به بهترین شکب در این حوزه مهیا شود.

مونسان گفت:  استان مرکزی و شهر اراک بیشتر در کشور به عنوان قطب صنعتی شناسانده شده است در حالی که این منطقه ظرفیت های گردشگری طبیعی و تاریخی متعدد و توریست درمانی را دارد و باید با شیوه های خلاقانه این ظرفیت ها به صورت برجسته معرفی شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: ظرفیت های مناسبی از نظر تجهیزات و پزشکان متخصص در بیمارستان فوق تخصصی سینا در اراک فراهم شده است که کمک برای بازاریابی در این واحد درمانی در دستور کار قرار دارد.

مونسان با یاد آوری وجود زایران کشورهای عربی در استان قم گفت: وجود گردشگران مذهبی  در این استان ظرفیت مناسبی برای جذب گردشگران سلامت در بیمارستان خصوصی سینای اراک به شمار می رود.

وی گفت: تلاش می شود برای توسعه گردشگران سلامت در استان مرکزی خط پروازی برای فرودگاه اراک راه اندازی شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یاد آور شد: هفت میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر سال گذشته به کشور وارد شدند که شمار آنان در قیاس با مدت مشابه قبل آن ۵۲ درصد افزایش یافته است.

مونسان ادامه داد: شمارد گردشگران وارد شده به کشور در چهار ماه امسال نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته  ۴۰ درصد رشد دارد که تعداد زیادی از این افراد را گردشگران سلامت تشکیل داده است.

رئیس بیمارستان فوق تخصصی سینای اراک نیز در این آیین گفت: این بیمارستان در زمینی به مساحت ۲۲ هزار متر مربع و با سرمایه گذاری بخش خصوصی ایجاد شده و در سال ۹۶ خدمات درمانی آن برای شهروندان راه اندازی شده است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها