Portal_background_image

استاندار مركزي: ۴۰۰ تن زباله از حاشيه جاده‌هاي استان مركزي جمع‌آوري شد

استاندار مرکزی روز سه‌شنبه در کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده گفت: ۴۰۰ تن زباله امسال از حاشیه جاده‌های استان با هدف پاکیزگی محورهای ارتباطی و چشم انداز زیبای زیستی جمع آوری شد.

سیدعلی آقازاده افزود: پاکسازی جاده‌های استان از زباله کار بزرگ و ارزشمندی است که ماندگار باقی خواهد ماند و باید انجام آن مستمر ادامه داشته باشد.

وی اظهار داشت:  این فعالیت فرهنگی باید به صورت دائمی در بین آحاد جامعه نهادینه شود و اعتبار آن نیز از سرجمع اعتبارات استانی تامین خواهد شد.
استاندار مرکزی گفت: جمع آوری زباله‌های حاشیه جاده‌های استان برای سلامت مردم و حفظ محیط زیست ضروری است.
آقازاده افزود: ۲ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال اعتبار برای پاکسازی جاده‌های استان با مشارکت استانداری، خیران، محیط زیست و شرکت برق صرف شده است.

وی اظهار داشت: طرح پاکسازی حاشیه جاده‌های استان از زباله باید در برنامه زمانبدی به صورت فصلی و با مشارکت همه جانبه ادامه داشته باشد.

استاندار مرکزی در ادامه گفت: تحت پوشش قراردادن ۶ هزار و ۲۰۰ کودک یتیم استان در طرح هر کارمند حامی یک فرزند معنوی، اولویت نخست خیران کارمند باشد و در ادامه سایر کودکان محسنین زیرپوشش طرح قرار گیرند. 
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی گفت: ۳۶ هزار کارمند رسمی و غیررسمی در استان وجود دارد که پنج هزار نفر از آنان در طرح کمک به ایتام مشارکت دارند.
مجید مومنی افزود: میانگین پرداختی کمیته امداد امام خمینی(ره) به هر فرزند یتیم تحت پوشش در هر ماه ۴۴۰ هزار تومان و برای هر فرزند محسنین ۱۹۰ هزار تومان است.
وی اظهار داشت: یک هزار و ۹۰۴ یتیم و ۴ هزار و ۳۰۳ فرزند محسنین در استان مرکزی وجود دارند. 
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی گفت: هر کارمند در استان می‌تواند با پرداخت هر ماه ۱۰ هزار تومان در طرح هر کارمند حامی یک فرزند معنوی مشارکت داشته باشند.
در این نشست برنامه‌های هفته ملی کودک اعلام و از تلاش جمعی از فعالان حوزه جم‌ع آوری زباله در حاشیه جاده‌های استان تجلیل شد.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها