Portal_background_image

استاندار مركزي: ۳۵ ميليارد ريال خدمات توسط موكب هاي مركزي در مناطق سيل زده ارايه شد

آقازاده استاندار مرکزی در بازدید از ستاد عتبات عالیات استان، گفت: ۳۵ میلیارد ریال خدمات مختلف توسط موکب های این استان در مناطق سیل زده کشور ارایه شد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  این خدمات توسط ۱۲ موکب اعزامی از استان مرکزی به صورت داوطلبانه و مردمی در مناطق سیل زده کشورارائه شده است.

وی ادامه داد: فعالیت موکب ها زیر نظر ستاد عتبات عالیات در استان مرکزی و کشور امروز تنها به خدمت به زائران محدود نشده بلکه به عنوان ظرفیتی مهم در ارائه خدمت در مناطق حادثه دیده قابل لمس است.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: فعالیت موکب ها زیر نظر عتبات عالیات در هنگام حوادث به افزایش دلگرمی و نشاط در بین مردم کمک شایانی می‌کند.

آقازاده گفت: ستاد عتبات عالیات با وجود اینکه مدت زیادی از ایجاد آن نمی‌گذرد خدمات بسیاری در کشور ارائه کرده و منشأ اثرات ارزشمندی بوده است.

وی با تاکید بر ایجاد ساختمان برای ستاد عتبات استان مرکزی گفت: با توجه به اینکه این استان در مسیر استان‌های زائر پذیر کشور قرار دارد نیاز است ساختمانی مناسب برای تجمع امکانات و تجهیزات موکب ها و پذیرایی از زائران ایجاد شود.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: استانداری این استان آمادگی دارد زمین مورد نیاز ساختمان این ستاد را تأمین کند و هزینه ساخت آن از ظرفیت‌های مردمی و این ستاد تأمین شود.

آقازاده افزود: نیاز است در مدت ۲ تا سه هفته آینده زمین مورد نیاز ساخت ساختمان ستاد عتبات عالیات استان مرکزی در ۲ تا سه نقطه مرکز استان جانمایی و پس از انجام کار کارشناسی زمین مناسب در اختیار این ستاد قرار گیرد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی نیز در این نشست گفت: صحن حضرت زهرا (ع) در راستای توسعه حرم امیر المومنین (ع) در طول یکسال گذشته در فضایی به وسعت ۳۰۰ هزار متر مربع توسط این ستاد ایجاد شده است.

 نجفی افزود: توسعه صحن حضرت قمر بنی هاشم در حرم امام حسین (ع) و توسعه حرم امامین عسکریین (ع)  نیز از جمله اقدام‌های ستاد عتبات عالیات استان مرکزی است.

وی ادامه داد: یک هزار و ۳۰۰ ستون برای توسعه صحن حضرت زهرا (ع) که قرار بود از خارج از کشور وارد شود، توسط واحدهای تولیدی سنگ شهرستان محلات ساخته شد که ساخت این ستون‌ها هزار میلیارد ریال درآمد اقتصادی برای این کارگاه‌ها به همراه داشت.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها