Portal_background_image

استاندار مركزي؛ ۱۳۰ ميليارد ريال براي ساماندهي شبكه راه‌هاي كميجان هزينه شد

آقازاده استاندار مرکزی در نشست بررسی مشکلات شهرستان کمیجان، گفت: بیش از ۱۳۰ میلیارد ریال در هفت ماه اخیر برای ساماندهی، تعریض و اصلاح هندسی راه‌های شهرستان کمیجان هزینه شد..

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: اعتبار قابل توجهی در نیمه دوم امسال و سال آتی برای اصلاح شبکه راه‌ها و به‌خصوص جاده‌های روستایی این شهرستان در نظر گرفته شده که به‌صورت دوره ای تخصیص و هزینه می‌شود.

وی ادامه داد: کمیجان از نواقص فنی در شبکه راه رنج می‌برد و به‌همین دلیل مجموعه‌ای از اصلاحات از سوی مسئولان استانی و شهرستانی پیش‌بینی شده است.

استاندار مرکزی اظهار داشت: اسفندماه سال گذشته در سفر وزیر راه و شهرسازی مشکلات جاده‌ای و میزان اهمیت این مهم به‌صورت کاربردی بررسی شد تاکنون بیش از ۱۳۰ میلیارد ریال برای اصلاح شبکه راه‌های این منطقه هزینه شد.

آقازاده تاکید کرد: مدیریت ارشد استان مرکزی تلاش می‌کند در کوتاه مدت عقب افتادگی شهرستان کمیجان در حوزه راه‌ها را جبران و در این رهگذر از تمامی ظرفیت‌های موجود بهره‌گیری می‌کند.

وی در ادامه سخنانش نسبت به ایمن‌سازی منازل شهری و روستایی کمیجان  در برابر حوادث غیرمترقبه نیز گفت: صرف‌نظر از شدت و میزان تخریب حوادث غیرمترقبه، واقعیت این است که فرهنگ ایمن‌سازی بناهای شهری و روستایی باید در استان مرکزی یه خصوص نقاط روستایی فراگیر شود.

استاندار مرکزی اظهار داشت: سازه‌ بافت‌های فرسوده که در مناطق مختلف کمیجان وجود دارد، در مقابل حوادث به‌ویژه سیل آسیب‌پذیری بیشتری دارد که باید از سوی نهادهای مسئول و مشارکت مردمی این مهم اصلاح شود.

آقازاده بیان کرد: مشکلات مردم کمیجان با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در خصوص اراضی موقوفه این شهرستان حتی در شورای تامین استان مطرح شد و دستگاه قضایی نیز احکام لازم را صادر و موضوع در دیوان عدالت در حال بررسی بیشتر است.

وی افزود: در سفر رئیس قوه قضائیه به استان مرکزی نیز این موضوع مطرح شد اما برای حل این مهم نیاز است یک کار گروه تخصصی با حضور رئیس دکتر دادگستری، فرماندار کمیجان و دیگر نهادهای مسئول استان و شهرستانی تشکیل و موضوع با قوت بیشتری پیگیری شود.

استاندار مرکزی در خصوص انتخاب شهردار کمیجان نیز توضیح داد: حدود چهار ماه پیش گزینه‌ای از سوی شورای اسلامی کمیجان معرفی شد که این فرد بر اساس ضوابط قانونی واجد شرایط نبود اما اعضای شورای اسلامی این شهر همچنان روی نظر خود اسرار می‌ورزد.

آقازاده تاکید کرد: اعضای شورای اسلامی کمیجان باید نسبت به رای قانونی هیات حل اختلاف استانداری احترام گذاشته و برای انتخاب شهردار جدید در اسرع وقت اقدام کند چرا که در غیر این صورت مردم و شهرستان آسیب جدی متحمل می‌شوند.

بهره‌برداری از اصلاحات یک نقطه پرحادثه ۵۰واحد(جاده کمیجان-میلاجرد) با اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد ریال، بازدید از چند طرح عمرانی، اقتصادی و فرهنگی و بازدید از مشکلات روستاهای چهرقان و سمقاور کمیجان از دیگر برنامه‌های سفر استاندار به شهرستان کمیجان بود.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها