Portal_background_image

استاندار مركزي: ۱۲۰ ميليارد ريال براي باغ موزه دفاع مقدس استان مركزي هزينه شد

استاندار مرکزی در نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر دفاع مقدس استان گفت: ۱۲۰ میلیارد ریال تاکنون از محل اعتبارات ملی و استانی برای تکمیل باغ‌موزه دفاع مقدس این استان هزینه شده است.

سید«علی آقازاده» افزود: ۵۵ میلیارد ریال این اعتبارات امسال از محل منابع ملی و هفت میلیارد ریال از محل اعتبار استانی برای تکمیل و بهره برداری از این طرح فرهنگی مهم در استان اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: بیش از سه هزار و ۴۰۰ نفر دانشجو، مدیران و مسوولان دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌های استان در مدت ۲ ماه گذشته از قسمت‌های مختلف باغ موزه استان مرکزی بازدید کرده اند.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: باغ موزه استان مرکزی از جمله مراکز مهم و تاثیرگذار فرهنگی و اجتماعی برای آشنایی نسل جوان جامعه با آرمان های انقلاب و امام (ره) و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه به شمار می‌رود.

آقازاده، تامین نیازهای باغ‌موزه دفاع مقدس استان مرکزی را تا پایان دی‌ماه جاری از برنامه‌های مهم دستگاه‌های اجرایی استان عنوان کرد و افزود: محوطه باغ موزه دفاع مقدس این استان با حضور یکی از مسوولان ملی همزمان با دهه مبارک فجر بهره‌برداری می‌شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی نیز در این نشست گفت: چهار هزار و ۵۰۰ نفر از اقشار مختلف دانش ‌آموزی و دانشجویی استان در ۲ ماه اخیر از آثار هنری و تصاویر شهدای والامقام این استان در نگارخانه و سالم آمفی تئاتر موزه دفاع مقدس استان بازدید کرده‌اند.

«مصطفی مشایخی» افزود: تجهیز و آراستگی باغ موزه دفاع مقدس استان مرکزی همزمان با عملیات ساخت این طرح در بخش موزه از سوی۲۲ دستگاه دولتی، نظامی و خصوص استان انجام شده است.

وی ادامه داد: تاکنون آثار ۴۰۰ شهید والامقام استان مرکزی و تجهیزات سنگین و نیمه سنگین در درون و بیرون از استان جمع‌آوری و در ساختمان گالری و باغ موزه دفاع مقدس انبار شده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی ادامه داد: محوطه باغ موزه دفاع مقدس استان همزمان با دهه مبارک فجر به بهره برداری می‌رسد و به‌صورت پارک عمومی با رویکرد دفاع مقدس در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد.

مشایخی خاطرنشان کرد: تکمیل طرح باغ موزه دفاع مقدس استان مرکزی و اجرای آب‌نما و نورپردازی این طرح نیازمند ۸۰ میلیارد ریال اعتباراست.

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها