Portal_background_image

استاندار مركزي: گفتمان اعتدال در حوزه هاي داخلي و خارجي قابل دفاع است

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست صمیمی با اهالی رسانه استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: گفتمان اعتدال در حوزه های داخلی و خارجی قابل دفاع است.

زمانی قمی استاندار مرکزی  با اشاره به  خروجی سیاست های دولت و گفتمان اعتدال در حوزه سیاست داخلی و خارجی ، گفت: گفتمان اعتدال دارای محورهای مهمی از جمله تنش زدایی به جای تنش زایی در سیاست داخلی و تعامل به جای تقابل و دفاع از استقلال و عزت کشور و انقلاب با استفاده از گفتمان منطقی در سیاست خارجی  است.
زمانی قمی با تاکید بر اینکه در سایه این گفتمان از عزت و استقلال خود مودبانه دفاع کردیم، گفت: برای دفاع از مصالح کشور نیازی به عصبانیت و تندی نیست و می توان با استفاده از واژه های فاخر با دنیا تعامل برقرار کرده و جمهوری اسلامی را به عنوان الگوی برتر به جهان معرفی کنیم.
وی با بیان اینکه در این دنیا قدرت های تفوق طلب و خودخواه و امثال عربستان و کشورهایی که خواهان نبودن جمهوری اسلامی هستند، وجود دارند، گفت: باید در این شرایط مسیر و گفتمانی را انتخاب می کردیم که عزت کشور را حفظ کرده و کار را پیش ببرد .
زمانی قمی افزود: در مسیر این گفتمان از فناوری هسته ای و تکنولوژی ضروری این صنعت دفاع کردیم و حقوق مان به رسمیت شناخته شد. گفتمان این دولت دارای خروجی روشن است، اینکه پس از چند سال، امسال اولین بهار عاری از تحریم و تهدید را آغاز می کنیم، خروجی کار این دولت است.
وی با تاکید بر نقش مهم مقام معظم رهبری و هماهنگی تمامی ارکان کشور در دستیابی به این موفقیت افزود: این دولت توانمند توانست این گفتمان را در سطح دنیا نمایندگی کند.
زمانی قمی  گفت: آزمون ما در انتخابات هفتم اسفند برگزار شد که  نتایج آن در کشور و استان قابل دفاع است. ادامه مسیر سال 92 توسط مردم و اعتماد آنها به سیاست های دولت اعتدال ترجمه چند کلمه ای نتایج انتخابات هفت اسفند است.
وی با بیان اینکه اگر امیدی که اعتقاد داریم نسبت به دولت در جامعه وجود دارد، وجود نداشت چنین نتیجه ای هم حاصل نمی شد، هرچند کسانی که دولت را نمی پسندند تمام تلاش خود را برای حاصل نشدن این نتیجه بکار بستند، اما معدل فضای کشور مشخص است. در سیاست داخلی مردم علیرغم تنگناهای اقتصادی با دولت همراه هستند و می دانند که باید با تدبیر مشکلات را به تدریج برطرف کنیم.
زمانی قمی دلیل عصبانیت اسراییل را تعامل منطقی ایران با دنیا دانست و گفت: اسراییل از این شرایط و دفاع ایران از عزت انقلاب آزار می بیند.
وی تاکید کرد: انقلاب از چنین منطقی سود می برد و مخالفان ایران آزار می بینند. دولت چیزی جدای از تمامیت انقلاب، هدایت رهبری و اصول مسلم انقلاب نیست و حرکت او در همین چارچوب است.
وی با بیان اینکه انتخابات هفت اسفند یک انتخابات بسیار منطقی، آرام و سالم بود افزود: البته شکی نیست که مردم ما گام به گام بالغ تر می شوند و تمرین کار مدنی می کنند.
وی افزود: انتخابات اوج خروجی کار دولت در سیاست داخلی است و تمامی سلایق در آن دیده می شود. ما علاقمند بودیم که مجلسی با همین منطق و شکل مستقر شود. مجلسی که کاملا یکدست باشد در انتها بر منافع یک گروه تاکید می کند اما اگر تمامی سلایق در کنار هم بنشینند بهتر می توانند از تمامیت کشور دفاع کنند.
زمانی قمی با تاکید براینکه به دنبال استقرار مجلس دولتی نیستیم و آنرا توهین به مردم و کشور می دانیم افزود: مجلس باید معدل شخصیت مردم باشد.
زمانی قمی افزود: امید است که سال آینده شروعی بر بهتر شدن وضع اقتصاد باشد. البته برای تحقق این مهم هیچ راهی جز اتحاد نداریم، هرچند مسائل اقتصاد کشور به قدری بزرگ و برخی به حدی پیچیده است که اگر اتحاد داشته باشیم و به سمت اقتصاد مقاومتی هم برویم در نهایت وقت کم می آوریم و ممکن است به تمامی اهداف تعریف شده دست پیدا نکنیم، چه رسد به اینکه متحد نباشیم.
وی پیش بینی کرد که سال 96 نیز دکتر روحانی با بیش از 25 میلیون رای به عنوان رییس دولت دوازدهم انتخاب شود.
گفتنی است  در این جلسه  از اهالی رسانه تقدیر شد و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سخنانی را بیان نمود و نمایندگان رسانه های جمعی و اهالی مطبوعات دیدگاه ها و مسائل صنفی خود را مطرح کردند.

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها