Portal_background_image

استاندار: گشايش فضاي اقتصادي و سياسي كشور دستاورد دولت تدبير و اميد است

زمانی قمی استاندار مرکزی در آئین روز کارمند که در سالن ستارگان اراک برگزار شد، گفت:رفع تحریم ها، گشایش فضای اقتصادی و سیاسی ، توافق هسته ای و برجام، تقویت و توسعه روابط متوازن با کشورهای مختلف و تنظیم روابط با همسایگان با حفظ عزت از دستاوردهای مهم دولت تدبیر و امید است.

زمانی قمی استاندار مرکزی با اشاره به دستاوردهای دولت، اظهار کرد: قبل از استقرار دولت یازدهم ایران اسلامی در حوزه سیاست خارجی  با چندین قطعنامه علیه کشور و ده‌ها بیانیه مواجه بود که البته این بیانیه‌ها از نظر ما ظالمانه  بود.

 زمانی قمی گفت: به هر دلیلی ذیل فصل هفت شورای امنیت سازمان ملل بودن به معنای مخل امنیت جهانی بودن است و ادامه آن به معنای درگیری و نزاع بین ما و دنیا بود و این قطعنامه‌ها به شدت اقتصاد ایران را تحت تاثیر خود قرار داده بود.

 استاندار مرکزی افزود: همانگونه که استان‌های مرزی در جنگ تحمیلی آسیب‌های بسیاری را متحمل شدند، استان‌های اقتصادی همچون استان مرکزی نیز در جنگ تحریمی دچار صدمات بسیاری در تولید و اقتصاد شد ، هیچ عقل و منطقی نمی تواند تاثیر تحریم ها را در معیشت مردم، اشتغال، تولید، اقتصاد و حرکت رو به جلوی ایران اسلامی نادیده بگیرد.

وی تصریح کرد: در این میان ایران هراسی و شیعه ستیزی و انقلاب هراسی هم در دستور کار کسانی بود که انقلاب اسلامی و مسیر روشن آن را نمی‌پسندیدند و در جهت براندازی آن تلاش می‌کنند، و ما در اولین گام گفتمان و مذاکره یک نظام اسلامی و برتری آنرا در دنیا به اثبات رساندیم.

 زمانی قمی ادامه داد: مذاکرات هسته‌ای ایران ثابت کرد تفوقی در خور و شایسته بر همه گفتمان های 5+1 و پیروان آنها در دنیا دارد و همچنین به جنگ افروزان نشان داد که می‌توان با منطق و گفت‌وگو مانع جنگ و خونریزی شد. ملغی کردن قطعنامه سازمان ملل و شورای امنیت موفقیت دیگری بودکه در این دولت حاصل شد.

استاندار با اشاره به اینکه امروز به امیرکبیر و شخصیت‌های بزرگ و آزاده می‌بالیم، بیان کرد: امیرکبیر در مذاکره 7 ساله و طاقت فرسا حقوق ایران سربلند را تثبیت کرد و ما امروز به نام و یادش می بالیم و تیم مذاکره کننده هسته ای نیز با ادامه راه امیرکبیر در مذاکرات توانست پیچیده‌ترین پرونده ایران و جهان را حل و فصل کند.

وی بیان کرد:رفع کامل تحریم‌ها در حوزه انرژی، حمل و نقل و بیمه ، پایان یافتن تحریم های بین المللی هسته ای علیه  افراد و سازمانهای جمهوری اسلامی، آزاد سازی دارایی های بلوکه شده ایران که تاکنون حدود  30 میلیارد دلار آزاد شده است، توسعه روابط متوازن با کشورهای مختلف، اقدامات دیپلماسی  برای نکشیده شدن بحران سوریه به بسیاری از کشورهای همجوار و تنظیم روابط با همسایگان با حفظ عزت از جمله اقدامات مهم و دستاوردهای دولت به شمار می رود.

زمانی قمی گفت ماموریت اصلی ما دفاع از ایران سربلند و انقلاب اسلامی است  و ما منفعت و عزت خود را با هیچ کس شریک نخواهیم شد طبیعی است که در اجرای برجام و توافق هسته ای چه آمریکا، چه بقیه کشورهای 5+1 و چه همراهان آنها اگر خدعه و نیرنگ داشته باشند ایران با قدرت در برابر آنها می ایستد و در این امر ملی رهبر معظم انقلاب ، دولت و همه ارکان کشور  به یک نحو فکر و عمل می کنند.

استاندار مرکزی گفت: ما باید از فرصت پیش آمده و توافق هسته ای استفاده کنیم اینکه عده ای مرتب به این توافق بزرگ تاریخی انتقاد کنند خوب است ولی نه اینکه تخریب کنند و بگویند وجود خارجی ندارد که این امر  بی انصافی است این همه علاقه در جلب و جذب سرمایه گذاری مگر علامت کوچکی است ؟

وی گفت: وقتی نیروهای متفکر کشور به مصاف دیپلمات های کهنه کار مخالف جمهوری اسلامی می روند و پیروز می شوند آیا انصاف است مرتب آنها را متهم کنیم؟ انتقاد خوب است ولی جدل و تخریب کار آدم های منصف نیست، تخریب سیاست نیست بلکه شارلاتانیسم سیاسی است.

زمانی قمی ؛ افزایش خرید تضمینی گندم از پنج میلیون تن به 11 میلیون تن را یکی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در حوزه اقتصادی کشور عنوان کرد و افزود: دولت به منظور توسعه تولیدهای داخلی و تشویق کشاورزان به تولید و خود کفایی کشور خرید گندم به میزان 40 درصد بیشتر از قیمت جهانی تولید این محصول را در کشور به بیش از دو برابر افزایش داده است.

استاندار مرکزی، میزان گندم مصرفی استان مرکزی را 150 هزار تن عنوان کرد و گفت: تولید 400 هزار تن گندم در سال جاری در این استان نشان از نقش تاثیرگذار استان در بخش تولید کشور است.

وی ادامه داد: امروز  105 میلیارد تومان پروژه در حوزه کشاورزی و همچنین هزار هکتار از اراضی کشاورزی  با آبیاری نوین در سفر ریاست جمهوری به استان به بهره برداری می رسد، اینها اقدام نیست ؟  چرا به نحوی صحبت می کنند  که گویی دولت تعطیل است و هیچ کاری انجام نمی شود.

زمانی قمی با اشاره به اقدامات دولت بر همه کارمندان و کارکنان دولت و همچنین مردم عزیزی که منطق را متوجه می شوند  درود فرستاد و از آنان تقدیر کرد.

وی ادامه داد: آیا فروش نفت زیر یک میلیون بشکه که به  دو و نیم میلیون بشکه رسیده است اقدامی مثبت نیست؟  این سوال را طرح می کنم وقتی قیمت نفت از صد و چند دلار به 25 دلار رسید و صادرات نفت از سه میلیون بشکه  به 900 هزار بشکه کاهش یافت و تحریم ها هم ادامه پیدا می کرد و 900 هزار بشکه  هم قطع می شد امروز اوضاع ما چه بود؟ تغییر این وضع دفاع از انقلاب نیست ،ارزش و خدمت به انقلاب نیست؟

وی ادامه داد: این استان یکی از کانون های تمدن ساز کشور است که همواره افرادی بزرگ و تاثیر گذاری را همچون امام خمینی(ره) تربیت و به جامعه تحویل داده است که تاثیرات بسیاری را در سرنوشت سیاسی، علمی و اقتصادی کشور داشته اند.

استاندار  مرکزی گفت: امروز اگر بسیاری از بزرگان اهل سنت در برابر جریان های سلفی گری ایستادگی می کنند به برکت جمهوری اسلامی و صدور انقلاب اسلامی در کشور های اسلامی است.

زمانی قمی افزود: نیاز است دستگاه های اجرایی و سازمان های مردم نهاد جایگاه تاریخی و جغرافیای استان مرکزی را به خوبی در کشور و جامعه معرفی کنند تا به جایگاه این استان نگاه واقعی صورت گیرد.

 استاندار با بیان اینکه  چرا باید زادگاه بزرگانی همچون دکتر حسابی و امیرکبیر در غربت باشد؟ ، گفت: برای آبادانی زادگاه پروفسور حسابی و زادگاه امیرکبیر امسال در استان اقداماتی را آغاز کرده ایم.

وی، با یادآوری جایگاه و تاثیر اقتصادی استان مرکزی در کشور ادامه داد: 24 درصد مصرف بنزین هر ایرانی در این استان تولید می شود.

استاندار  مرکزی گفت: متنوع ترین پتروشیمی کشور، دو نیروگاه برق شازند و رودشور، وجود هاب فلزی و وجود کارخانه های بزرگ تولید آلومینیوم، آذر آب و واگن پارس از دیگر ظرفیت های اقتصادی این استان است.

زمانی قمی گفت:صدها واحد تولیدی استان مرکزی با سه هزار و 400 میلیارد تومان سرمایه از سال 85 تا 92 تحت شرایط برخی از سیاست های گذشته تعطیل شده است که 15 هزار بیکار را برای استان به همراه داشته است.

استاندار  مرکزی افزود: دولت تدبیر و امید با صبر و بردباری صیانت از واحدها تولیدی فعال، پیگیری فعال سازی واحدهای تولیدی غیر فعال در قالب اجرای اقتصاد مقاومتی و همکاری با واحدهای تولیدی بدهکار برای جلوگیری از تعطیلی آنها را در دستور کار خود قرار داده است. 

زمانی قمی با تاکید بر پرهیز از دامن زدن به مطالبات غیر واقعی، افزود: چرا مطالبات به ناحق را بزرگ می‌کنیم تا به اهداف خود برسیم. وقتی خزانه  دولت خالی است چرا باید مطالبات غیرواقعی را دامن بزنیم تا کشور و دولت را تخریب کنیم، اسلام با اینگونه رفتارها مخالف است.

 وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی یک دوره محدود ندارد بلکه این انقلاب برپا شده است تا ظهور حضرت ولیعصر(عج) ادامه یابد پس با این مطالبات ناحق اصل نظام را به چالش نکشانید، جمهوری اسلامی باید بماند و از آن دفاع شود.

استاندار مرکزی، جذب سرمایه گذار در استان را از دیگر اولویت های استانداری مرکزی عنوان کرد و گفت: سرمایه گذاری ده هزار میلیارد ریالی شرکت گرین کراس کره جنوبی برای ساخت پالایشگاه خون زرندیه، سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری شرکت بلژِیکی برای ساخت نیروگاه یک هزار و 200 مگاواتی سیکل ترکیبی ساوه این استان از جمله تاثیرات برجام در راستای تحقق اصل اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری و جذب سرمایه گذار در این استان است.

زمانی قمی با یادآوری سفر قریب الوقوع رئیس جمهوری به این استان افزود: سفر هیات دولت به استان به معنای حل همه مشکلات استان نیست بلکه این سفر با هدف دیدار رئیس جمهوری با مردم و گفت و گو با آنان انجام می شود.

وی ادامه داد: در این سفر تلاش می شود تا صد درصد اعتبار برخی طرح های دارای ردیف گرفته شود و مجوز طرح هایی که ارتباط مستقیم با مردم دارند همانند آبرسانی به شهرستان تفرش، دو خطه شدن قطار اراک قم، قطار سریع السیر اراک- تهران و قطار حومه ای اراک مهاجران و شهر امیر کبیر گرفته شود.

استاندار استان مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهدای دولت رجایی و باهنر به دست منافقان افزود: منافقان با به شهادت رساندن هزاران نفر به دلیل عقیده دینی و رنگ لباس کارنامه خون و جنایت باری را در ایران اسلامی از خود به جای گذاشته اند.

زمانی قمی ادامه داد: امروزه نیز با روی آوردن به دولت های مرتجع عرب به دنبال ایجاد توطئه علیه جمهوری اسلامی ایران هستند که توطئه آنها همواره با پشتیبانی مردم از نظام نقش برآب شده و از این پس نقشه های شوم آنان خنثی می شود و انقلاب اسلامی با برخورداری از منطق قوی مردمی با قدرت راه خود را ادامه می دهد.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اخلاق موضوع مهمی است که همواره در جامعه مورد غفلت واقع شده و نیاز است تشکل غیر دولتی ترویج اخلاق در جامعه تشکیل شود تا از آبرو و تصمیمات مردم در جامعه دفاع کند.

گفتنی است در این آئین مدیرعامل خانه سازمان های مردم نهاد استان مرکزی نیز سخنانی را بیان کرد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها