Portal_background_image

استاندار در آيين نكوداشت زنان مفاخر استان: گسترش حلقه مديريتي زنان در استان مركزي با جديت دنبال مي شود

آقازاده استاندار مرکزی در نخستین آیین نکوداشت زنان مفاخر استان مرکزی در فرهنگسرای شهر اراک، گفت: استفاده از شایستگی زنان در عرصه های مختلف اولویت برنامه های مدیریت ارشد استان است و گسترش حلقه مدیریتی زنان و واگذاری پست های کلیدی به بانوان فرهیخته و توانمند با جدیت دنبال می شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  تفکیک جنسیتی در واگذاری پست های مدیریتی از نگاه دولت تدبیر و امید مفهومی ندارد و زنان لایق و توانمند می توانند در این گردونه خدمت کنند.

وی ادامه داد: استان مرکزی در یهره گیری از توان مدیریتی زنان در دولت تدبیر و امید کارنامه‌درخشانی دارد و مدیریت ارشد استان برای بهبودحضور زنان در بدنه اجرایی و مدیریتی کشور آماده برداشتن گام‌های جدی تر است و تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی باید در این فرآیند مشارکت گسترده داشته باشند.

استاندار مرکزی بیان کرد: نظر و نگاه دولت تدبیر و امید نسبت به مسایل زنان و واگذاری پست های مدیریتی به این قشر از جامعه، جامعیت و دقت بیشتری نسبت به گذشته دارد، اگر چه در این زمینه کاستی‌هایی مشاهده می شود اما تلاش برای رسیدن به نقطه مطلوب ادامه دارد.

آقازاده، معرفی زنان شهیر و مفاخر ماندگار استان را مهمترین هدف برگزاری نکوداشت زنان مفاخر استان عنوان کرد و گفت: زنان و دختران جوان باید بدانند که وارث افتخارات بزرگی در این بخش هستند.

وی اضافه کرد: اگر چه استان مرکزی از لحاظ مفاخر زن در کشور پیشتاز است اما، مفاخر واقعی زنان و مادران شهیدانی هستند که با گذشت و فداکاری خود امنیت و آرامش بی بدیلی را برای ملت ایران به ارمغان آوردند.

استاندار مرکزی بیان کرد: استان مرکزی کمتر از ۲ درصد جمعیت و مساحت کشور را در اختیار دارد اما، زادگاه بیش از یک هزار و نفر از مفاخر کشور معادل ۲۰ درصد افتخارآفرینان ایران است و باید قدر این سرمایه بزرگ را دانست و حق مطلب را در این بخش ادا کرد.

آقازاده اظهار داشت: ظرفیت بالای استان مرکزی در بخش مفاخر باعث شد که دبیرخانه زنان مفاخر کشور در استان مرکزی راه اندازی شود و باید از این فرصت در راستای معرفی هر چه بیشتر چهره های علمی، فرهنگی، ادبی و سیاسی ماندگار استان استفاده شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: استان مرکزی خاستگاه ۲۰ درصد مفاخر ملی است و این مهم نشان از جایگاه و اصالت این خطه دارد.

سید «مهدی مقدسی» افزود: حضور اقشار مختلف جامعه به خصوص مدیران ارشد و استاندار مرکزی در آیین نکوداشت زنان ومفاخر استان نشان از اهمیت بالای این مهم در لایه های مختلف جامعه و بدنه مدیریتی استان است.

وی ادامه داد: همچنان که زنان مفاخر استان مرکزی نسبت سرآمد کشور محسوب می شوند در شرایط کنونی نیز بانوان زیادی در بخش های مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در استان فعالیت می کنند که باید زمینه رشد و تعالی این قشر از جامعه را با توانمندسازی و حمایت های گسترده فراهم شود.

در این آیین از «عالمتاج قایم مقامی»، «قدس السلطنه بیات»، «سونیا بالاسانیان»، «ملاصغری کمیجانی»، «فرخنده ساوجی»، دکتر «توران میرهادی»، دکتر «مریم میرهادی»، دکتر «پروانه وثوق»، دکتر «بدرالزمان قریب»، دکتر «نیک چهره محسنی»، «پروین اعتصامی»، «بهجت صدر اراکی» از زنان مفاخر استان مرکزی و تنی چند از بانوان نمونه استان تجلیل شد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها