Portal_background_image

رئيس مجلس شوراي اسلامي در بازديد از حوزه علميه خاتم الانبياء (ص): گسترش تفكراسلامي حلال مشكلات اجتماعي است

لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در بازدید از حوزه علمیه خاتم الانبیاء (ص) اراک که با حضور استاندار مرکزی انجام شد، گفت: گسترش تفکر و آموزه های دینی و اسلامی در قالب حوزه های علمیه حلال مشکلات اجتماعی و اقتصادی کشور است.

 لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مسایلی که در حوزه اقتصاد و به خصوص بانکداری کشور وجود دارد با کاوش ها و پژوهش های اسلامی قابل حل است که این مهم وظیفه حوزه های علمیه را سنگین می کند. 

وی ادامه داد: محققان و مبلغان دینی می توانند با کاوش های کاربردی بیان کنند که نظام بانکداری چگونه با در نظر گرفتن شئونات اسلامی کشور را در مسیر توسعه قرار دهد. 

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مراجع عظام تقلید همواره از نحوه فعالیت بانک ها گلایه دارند و حوزه های علمیه باید برای حل این مشکل ورود کنند‌‌. 

لاریجانی بیان کرد: شهید مطهری در آثار خود به خصوص در20 گفتار، عدل الهی و حقوق زنان مطالبی را در خصوص نظریه عدالت در توسعه اقتصادی عنوان کرده که طلاب باید از این آثار در راستای پژوهش های کارآمد بهره بگیرند. 

وی بیان کرد: کار علمی و تحقیقاتی همواره راهگشای مسایل و مشکلات اجتماعی است و طلاب باید در این خصوص با جدیت هر چه تمامتر اقدام کنند. 

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: فعالیت طلاب در تمام شعب فقه، اصول، کلام و فلسفه باعث کمال هر چه بیشتر طلاب و بالندگی حوزه های علمیه می شود. 

لاریجانی گفت: استان مرکزی علاوه بر جایگاه صنعتی پویا و تاثیرگذار در کشور از لحاظ حوزه های علمیه و علوم اسلامی نیز در کشور حرف های زیادی برای گفتن دارد چرا که شیخ عبدالکریم حایری پیش از تاسیس حوزه علمیه قم، حوزه علمیه اراک را تاسیس کرد و بزرگانی همچون امام راحل در این حوزه درس خواندند. 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیزدر این برنامه گفت: استان مرکزی در تاسیس حوزه علمیه سبقه 100 ساله دارد و باید زمینه های رشد حوزه های علمیه با آهنگ سریعتری در استان مرکزی دنبال شود. 

آیت الله «‌قربانعلی دری نجف آبادی» افزود: مجتمع حوزوی خاتم الانبیا از سال 1391 آغاز به کار کرده است و همزمان طلاب نیز در این حوزه مشغول به تحصیل شدند. 

وی افزود: علاوه بر حوزه علمیه خاتم الانبیا حوزه های علمیه خواهران نیز در این استان فعال شده و اکنون بیش از پنج هزار طلبه زن و مرد در 23 حوزه علمیه و نقاط مختلف استان مرکزی تحصیل می کنند. 

رئیس مجلس شورای اسلامی و هیات همراه همزمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر به دعوت مشترک نماینده ولی فقیه در استان، استاندار و مجمع نمایندگان به استان مرکزی سفر کرده است. 

گفتنی است بازدید از حوزه علمیه خاتم الانبیا اراک، حضور در واحد تولیدی، صنعتی هپکو، بهره برداری از پست 230 کیلوولت خنداب و نشست با فعالان اقتصادی استان مرکزی از جمله برنامه های تدارک شده برای این سفر یک روزه است. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها