Portal_background_image

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي ؛ گذر فرهنگ و هنر در اراك راه‌اندازي مي‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی در کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان گفت: گذر فرهنگ و هنر با هدف گسترش فضای کسب و کار در این حوزه و حرکت به سمت اجتماعی شدن فرهنگ و هنر در اراک راه‌اندازی می‌شود.

بهروز اکرمی اظهار کرد: در راستای ایجاد گذر فرهنگی، باید ظرفیت بازار سریعتر توسط هیئت امنای بازار، فرمانداری و شهرداری و سایر سازمان‌های مربوطه شناسایی و ظرف یک ماه آینده اقدامات مربوط به این گذر آغاز شود تا محصولات فرهنگی و هنری اراک در این گذر ارائه شود.

وی افزود: گذر فرهنگ و هنر فرصت مناسبی برای کارآفرینی هنرمندان و صاحبان ذوق و هنر اراک ایجاد می کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی در خصوص سالمندان و افراد بازنشسته نهادهای دولتی افزود: تمامی نهادهای دولتی موظف هستند سالانه دو بار تور اداره‌گردی با هدف استفاده از تجربیات بازنشستگان در اداره راه اندازی کنند.

به گزارش ایسنا، مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی نیز با بیان اینکه گذر فرهنگی و پارک هنرمندان هر دو دارای دستورالعمل ملی هستند، گفت: به منظور ایجاد گذر فرهنگی باید توسط اداره ارشاد و دیگر دستگاه های مربوطه مکان یابی مناسب در یکی از گذرهای بازار صورت کیرد تا هنرمندان بتوانند محصولات خود را ارائه دهند.

سجادی بیان کرد: بازار تاریخی اراک و برخی شهرستان‌ها از جمله تفرش بهترین ظرفیت برای راه‌اندازی گذر فرهنگی و هنری است.

وی درخصوص پارک هنرمندان نیز گفت: این پارک با هدف عرضه و ارائه فعالیت‌های فرهنگی و هنری توسط هنرمندان در اراک ایجاد می‌شود که در حال حاضر پارک امیرکبیر اراک از سوی سمن‌ها برای این کار مشخص شده است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها