Portal_background_image

استاندار: گازرساني به 264 روستاي استان در دولت تدبير و اميد

زمانی قمی استاندار مرکزی در دیدار با مردم روستای ضامنجان، گفت: 264 روستای این استان در دولت تدبیر و امید از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: 14هزرار روستا تا دولت یازدهم در کشور گازرسانی شده بود که در دولت یازدهم به 9 هزار روستای دیگر گازرسانی شد.

وی افزود: در استان مرکزی با رسیدن گاز فقط به چند روستا که آنها نیز در شرف اتمام است اعلام می کنیم  این استان سبز است و هیچ روستای بالای 10 خانواری نخواهیم داشت که گاز نداشته باشند، بهره مندی روستاها از اینترنت و  همچنین اصلاح شبکه آب و آبرسانی به روستاها از اقداماتی است که در دولت یازدهم در روستاها انجام شده است و هنوز هم مسائل و مشکلات زیادی باقیمانده که باید در جهت رفع آنها تلاش  کرد.

وی با اشاره به اینکه تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است، بیان کرد:در سالجاری ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی در جهت رفع مسائل  و مشکلات و همچنین توسعه اشتغال خرد و روستائی در روستاها برگزار خواهد شد.

وی گفت:  توافق هسته ای شرایط و فضای متفاومتی را در استان رقم زد، و در سال 95 افزایش 28 درصدی صادرات و تراز تجاری مثبت ، افزایش کشور های مقصد صادراتی از 47 کشور به 69 کشور که نتیجه تعامل با دیگر کشورها بود و اعطای 720 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به 1065 واحد تولیدی در استان محقق شد.

استاندار مرکزی در ادامه از کارگاه گونی بافی روستای گوار نیز بازدید کرد و ایجاد این کارگاه را اقدامی مردمی درجهت مقام کردن اقتصاد عنوان کرد.

گفتنی است  این کارگاه با 110 کارگر زن که سرپرست خانوار می باشند اداره می شود و در صورت راه اندازی خط تولید این کارگاه برای 30 نفر دیگر نیز اشتغالزایی خواهد شد.

در این بازدید مقرر شد برای حل مشکل سرمایه در گردش این کارگاه همکاری شود .


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها