Portal_background_image

کلنگ شهرک خودرو در اراک به زمین زده شد.

با حضور استاندار مرکزی و جمعی از مسوولین استان کلنگ شهرک خودرو در کنار کمربند شمالی اراک جنب فرماندهي انتظامي استان به زمین زده شد.


 

علی اکبر شعبانی فرد در مراسم آغاز به کار شهرک خودرو توسط شهرداری اراک و شرکت آرمان اظهار کرد: این شهرک در راستای طرح کاهش آلودگی هوا و آلودگی های صوتی در کنار کمربند سبز اراک تعریف شده است.

وی با بیان اینکه 120 میلیارد تومان سرمایه گذاری برای این پروژه برآورد شده است، افزود: امید است که با اجرای این پروژه شهرکی در شأن مردم و اصناف مرتبط با خودرو طراحی و در کنار کمربند شمالی استقرار یابد.

استاندار مرکزی گفت: با استقرار شهرک خودرو تجمع خدماتی به وجود خواهد آمد.

شعبانی فرد افزود: این زمین که یک روز مرکز آلودگی هوا بوده است با کمک و همیاری اصناف و شهرداری تبدیل به شهرک زیبای خودرو می شود در نتیجه چهره شهر در مبلمان شهری سیمای آبرومندی به خود می گیرد.

وی گفت: در حوزه مشاغل پرخطر نیز 90 هکتار زمین تخصیص یافته است که با مشارکت 49 درصدی اصناف و 51 درصدی شهرداری در کنار این شهرک جانمایی می شود.

استاندار مرکزی ضمن تاکید بر تجربه موفق در بافت فرسوده شهر اراک عنوان کرد: این امر با کیفیت عالی در نقطه جنوب شرقی شهر انجام شده و به عنوان الگوی کشوری قرار گرفته است.

شعبانی فرد با بیان اینکه اولین دستگاه ترنست اراک-تهران تحویل شده است، عنوان کرد: هفته آینده ترنست اراک- تهران با سرعت 160 کیلومتر در ساعت توسط رییس جمهوری به بهره‌برداری می رسد.

وی ادامه داد: افتتاح توسعه باند فرودگاه اراک و کمربند شمالی اراک- سلفچگان از دیگر پرروژه هایی است که در هفته آینده به بهره برداری می رسد.

در شهرک خودرو در مساحتی 21.5 هکتار متشکل از 4400 متر فضای سبز، 82 هزار و 500 متر معابر و 86 هزار متر سطح اشغال تجاری و رفاهی پیش بینی شده است.

طراحی این پروژه 6 ماه به طول می انجامد و عملیات اجرایی این طرح با استفاده از تکنولوژی های نوین به مدت 18 ماه پیش بینی شده است.
 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها