Portal_background_image

استاندار مركزي: چهار هزار فرصت شغلي در روستاهاي استان مركزي ايجاد شد

استاندار مرکزی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان در فرمانداری شهرستان آشتیان گفت: چهار هزار شغل پایدار روستایی امسال به عنوان یک راهبرد اولویت‌دار از سوی تیم اجرایی استان دنبال شد و در نقاط روستایی محقق شده است.

سید «علی آقازاده» افزود: بیش از۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در این استان پرداخت شده که بالغ بر چهار هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است.

وی ادامه داد:  بیش از ۱۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید امسال به  یک‌هزار و ۲۲۸ واحد صنعتی پرداخت شد که علاوه بر حفظ اشتغال موجود تعداد قابل توجهی فرصت شغلی جدید نیز به دنبال داشته است.
استاندار مرکزی اظهار داشت: با وجود جمعیت محدود شهرستان آشتیان ۳۰۰ فرصت شغلی امسال در این خطه ایجاد شد که تا پایان سال آمار آن افزایش خواهد یافت.
آقازاده اضافه کرد: فضای صنعتی و خدماتی شهرستان آشتیان محدودیت‌هایی دارد و با برنامه‌ریزی‌ انجام شده تا پایان سال‌جاری طرح تفصیلی این شهرستان با افزایش ۴۸ هکتار زمین به فضای شهری شهرستان به تصویب می‌رسد.
وی بیان کرد: کمبود زیرساخت‌ها به خصوص در حوزه صنعت آشتیان، موجب کندی فعالیت صنعتگران این شهرستان شده و مدیران استانی و شهرستانی باید نهایت ظرفیت خود را برای حل مشکلات این قشر به‌کار بگیرند.
استاندار مرکزی گفت: ساخت ۲۰۰ واحد مسکونی به‌صورت طرح ملی در آشتیان برنامه‌ریزی شده که  عملیات آن به‌زودی کلید می‌خورد.
آقازاده افزود: ۲۶ واحد صنعتی از محموع  ۴۱ واحد در آشتیان فعال است و هشت واحد نیمه فعال و هفت واحد نیز از نظر تولید راکد هستند و امسال بیش از ۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی این شهرستان تزریق شده است.
وی ادامه داد: برخی ضوابط، قوانین، بخشنامه‌ها و موازی‌کاری‌ها به‌خصوص در سطح ملی موجب نارضایتی فعالان صنعتی استان شده اما مجموعه مدیریتی این استان تمام ظرفیت خود را برای حل مشکلات و نابسامانی‌ها به‌کار گرفته است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها