Portal_background_image

چهار طرح عمرانی در محلات با حضور معاون برنامه‌ریزی استاندار به بهره‌برداری رسید

همزمان با پنجمین روز از ایام دهه فجر و با حضور محمدرضا عاشوری معاون برنامه ریزی استاندار، چهار طرح عمرانی در محلات به بهره برداری رسید.
 

در این مراسم معاون برنامه ریزی استانداری ابتدا واحد گلخانه ای به مساحت یک هکتار را افتتاح کرد. این واحد گلخانه ای با بهره گیری از سیستم نوین گرمایشی باعث کاهش سی درصدی در مصرف سوخت شده است.
 

علی صفری مدیر جهاد کشاورزی محلات در حاشیه این مراسم گفت:در سطح شهرستان 40 واحد مشابه راه اندازی شده است که با استفاده از سیستم های به روز گرمایشی نقش موثری در هدر رفت انرژی ایفا می کنند.
 

وی اظهار کرد: باید در کنار سیستم گرمایشی زمینه استفاده از سیستم های نوین سرمایشی را هم فراهم کنیم.
 

صفری افزود: این واحد گلخانه ای در مجموع برای راه اندازی بیش از 80 میلیون تومان هزینه کرده است.
 

 در ادامه سیستم آبیاری تحت فشار با حضور معاون برنامه ریزی استاندار افتتاح شد. این سیستم که از نوع کلاسیک ثابت است زمینی به مساخت24 هکتار را پوشش می دهد و با هزینه ای معادل 665 میلیون ریال به بهره برداری رسید.
 

عاشوری در ادامه سفر خود به شهرستان محلات با حضور در دهکده گل و گیاه محلات از نزدیک در جریان مشکلات گلکاران این شهر قرار گرفت.
 

مدیر جهاد کشاورزی محلات در این زمینه خاطر نشان ساخت: در دو فاز دهکده گل و گیاه 70 نفر متقاضی جهت گلکاری وجود دارند و زمین های مورد نیاز آنها هم وگذار گردیده است.
 

صفری به کمبود 200 میلیون تومانی اعتبار برای تکمیل آب و برق این دهکده اشاره کرد و خواستار کمک مسوولین در این رابطه شد.
 

معاون برنامه ریزی استاندار نیز اعلام کرد: به زودی در جلسه کارگروه کشاورزی که با حضور استاندار برگزار خواهد شد این مشکلات بررسی و برای حل آن چاره اندیشی خواهد شد.
 

در ادامه مراسم افتتاح طرح های عمرانی شهرستان محلات مسئولین استان و شهرستان کانال نیم ور به طول نه کیلومتر را افتتاح کردند. این کانال بزرگترین کانال استان است و در هرثانیه 1400 لیتر آبدهی دارد و در مجموع برای ساخت و تکمیل آن بیش از 350 میلیون تومان هزینه شده است.
 

معاون برنامه ریزی استاندار در پایان سفر خود به محلات یک واحد مرغداری را در زمینی به مساحت سه هکتار به بهره برداری رساند.
 

این مرغداری سالانه توانایی تولید 300 تن تخم مرغ را دارا است و از دستگاه‌های تمام اتوماتیک بهره می‌گیرد.
 

این واحد با 480 میلیون تومان هزینه و با مشارکت بانک راه اندازی شده و به طور مستقیم باری چهار نفر اشتغال زایی کرده است. 
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها