Portal_background_image

با حضور استاندار مركزي چهار طرح درماني و اقتصادي شهرستان فراهان بهره برداري شد

آقازاده استاندار مرکزی همزمان با ششمین روز از دهه فجر ضمن بهره برداری از چهار طرح درمانی و اقتصادی شهرستان فراهان در جمع مردم شهر خنجین نیز حضور یافت و گفت: توسعه خدمات بهداشتی و درمانی از برنامه ها و اهداف مهم دولت تدبیر و امید است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: ارایه خدمات مطلوب بهداشتی و درمانی به مردم به ویژه مناطق محروم از مولفه های اساسی خدمت است که مسئولان همه تلاش خود را در این راستا به کار گرفته اند.

وی بیان کرد: بیکاری دغدغه جدی است که بسیاری از خانواده ها را ازار می دهد و تلاش تیم مدیریتی دولت در استان براین است که دامنه اشتغال پایدار را در تمامی مناطق استان به ویژه مناطق محروم و روستایی بگسترانند و این مناطق را به د کانون های اشتغال و معیشت تبدیل کنند.

استاندار مرکزی ادامه داد: دولت توجه ویژه ای به توسعه اشتغال با بهره گیری از ظرفیت ها در مناطق روستایی دارد.

آقازاده تصریح کرد: بسیاری از شهرها و بخش ها از جمله خنجین پتانسیل ایجاد کارگاه های کوچک و خانگی را برای افزایش اشتغال داراست که نباید از آن غافل شود.

وی عنوان کرد: خنجین استعداد و پتانسیل خوبی در بخش کشاورزی، دامپروری و گردشگری دارد که باید نهایت بهره را از آن برد.‌
استاندار مرکزی ادامه داد: برنامه ها و اقدامات خوبی برای مناطق محروم و کم برخوردار از سوی دولت صورت گرفته اما هنوز زوایای زیادی در فرصت سازی شغلی وجود دارد.

آقا زاده در بخش دیگری از سخنانش گفت: انقلاب اسلامی از معجزات قرن حاضر است و تاکنون هیچ انقلابی به این عظمت و اقتدار پا نگرفته است.

وی اظهار کرد: بسیاری از انقلاب های قرن 20 مانند انقلاب چین، شوروی، کوبا پس از پیروزی به مرور تضعیف شده و پس از سال ها دیگر اثری از آن ها یافت نمی شود اما انقلاب اسلامی هر روز مقتدرتر و مستحکم تر شده است.

استاندار مرکزی اضافه کرد: این انقلاب به پشتوانه مردم به پیروزی رسید و مردم سرمایه های اصلی نظام هستند.

آقازاده بیان کرد: انقلاب اسلامی هنوز به تمام اهدافش دست پیدا نکرده اما نمره قابل قبولی در کارنامه آن به ثبت رسیده است و با پشتوانه و استقامت مردم و تلاش مضاعف مسئولان تمام اهداف آن محقق خواهد شد.

وی گفت: مدیران استان مرکزی در ایام الله دهه فجر با بیش از 600 خانواده شهید، جانباز و ایثارگر دیدار می کنند.

استاندار مرکزی افزود: این برنامه از ابتکارهای ستاد دهه فجر استان است و این دیدارها در افزایش روحیه مدیران برای خدمت صادقانه و مطلوب تر نقش موثری دارد.

گفتنی است با حضور استاندار مرکزی پانسیون پزشکان فرمهین، بخش دیالیز بیمارستان فراهان، یک کارگاه تولیدی کفش روستایی و مرکز رشد کارآفرینی روستای مجد آباد کهنه در شهرستان فراهان بهره برداری شد.

پانسیون پزشکان فرمهین در فضایی به وسعت‌ یک هزار و 292 متر مربع در 12 واحد 80 متری با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال به بهره برداری رسید. 

کارگاه کفش دوزی روستای مجد آباد کهنه در زمینی به وسعت یک هزار متر مربع با زیربنای 260 متر مربع از محل اعتبارات بخش خصوصی با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال به بهره برداری رسید که با افتتاح این طرح زمینه اشتغال 10 نفر در این روستا فراهم شد.

مرکز رشد دانشگاه پیام نور فراهان نیز در زمینی به 16 هکتار با زیربنای یکهزار و 300 متر مربع ایجاد شده است.ساختمان این مرکز توسط یک خیر اهدا و برای تجهیزات اولیه آن 100 میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات دانشگاه پیام نور هزینه شده است.با افتتاح این مرکز زمینه اشتغال 6 نفر فراهم شده و در آینده نزدیک فرصت های شغلی این مرکز به 20 نفر افزایش می یابد.

در سفر استاندار مرکزی به شهرستان فراهان همچنین عملیات اجرایی ناحیه صنعتی خنجین و ساختمان اداری بیمارستان فرهنگ خسروانی نیز آغاز شد.

عملیات اجرایی ناحیه صنعتی خنجین در فصایی به وسعت 30 هکتار و با وسعت زمین صنعتی 18 هکتار و پیش بینی 720 فرصت شغلی آغاز شده است و پیش بینی می شود با آماده سازی زیرساخت ها، واگذاری زمین در این ناحیه صنعتی نیمه دوم سال آینده به متقاضیان صورت گیرد.

ساختمان اداری بیمارستان فرهنگ خسروانی نیز توسط یک خیر در زمینی به وسعت 150 متر مربع آغاز شد‌.هزینه ساخت این ساختمان حدود 2 میلیارد ریال برآورد شده و پیش بینی می شود که عملیات ساخت و تجهیز آن تا خردادماه سال آتی به طول انجامد.

بخش همودیالیز بیمارستان فرهنگ خسروانی فراهان نیز در زمینی به وسعت 200 متر مربع توسط یک خیر با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 500 میلیون ریال ایجاد و تجهیزات آن با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد ریال توسط دانشگاه علوم پزشکی اراک تامین شده است.بخش همودیالیز این بیمارستان ظرفیت چهار دستگاه را دارد و اکنون سه دستگاه در این بخش فعال است.

گفتی است استاندار مرکزی در بدو ورود به بخش خنجین از توابع شهرستان فراهان در گلزار شهدای این خطه حاضر شد و به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.
 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها