Portal_background_image

چهارمین جلسه شورای ترافیک استان با حضور معاون عمرانی استان مرکزی تشكيل گرديد.

چهارمین جلسه شورای ترافیک استان مرکزی با حضور معاون عمرانی، فرماندهان پلیس راه و راهنمایی و رانندگی، تعدادی از فرمانداران و شهرداران شهرهای استان و دیگر اعضای جلسه در محل معاونت عمرانی استانداری مرکزی تشکیل شد. 

 معاون هماهنگي امور عمراني استانداري و رئیس شورای ترافیک استان مسائل ترافیکی ورودی شهرهای زاویه، دلیجان، نیم ور و میدان امام خمینی(ره) شهراراک و احداث میدان در کمربندی شهر آستانه با حضور شهرداران و روسای شورای اسلامی شهرهای ذیربط مطرح و با بحثهای کارشناسی توسط اعضای جلسه تصمیمات مقتضی برای اصلاح نقاط حادثه خیز و ایمن سازی محورهای مذکور اتخاذ گردید.
وی گفت: برای ایمن سازی محور ورودی شهر نیم ور از سمت دلیجان مقرر شد باقیمانده ی پروژه بزرگراه نیم ور- دلیجان تا بلوار ورودی شهر نیم ور تکمیل و با ایجاد دور برگردان استاندارد ، مشکل ترافیکی این قسمت از محور ذکر شده بطور کامل برطرف شود.
ايشان در مورد ورودی شهر زاویه گفت: با تصویب اعضای شورا مقرر شد، تا آماده شدن طرح پیشنهادی توسط اداره کل راه و شهرسازی ، نسبت به ایمن سازی وضع موجود در محور مذکور اقدام گردد.
معاون عمرانی استانداری مرکزی در ادامه افزود: طی بازدیدی که بر اساس دستور مهندس مقیمی استاندار محترم از تقاطع شهرک اصناف دلیجان با محور دلیجان- نیم ور داشتیم؛ از نزدیک مشکلات ترافیکی این محور را رصد کرده و در شورای ترافیک مصوب کردیم که یک تیم کارشناسی متشکل از پلیس راه, دفتر فنی استانداری، راه و شهرسازی و فرمانداری شهرستان دلیجان موضوع را بررسی و در خصوص ایجاد دور برگردان و ایمن سازی محور تصمیم گیری شود وی تاکید کرد که این تصمیم بعنوان مصوبه شورا جهت اجرا به اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی ابلاغ خواهد شد.
رئیس شورای ترافیک استان همچنین بیان داشت: طرح احداث میدان در قسمتی از کمربندی شهر آستانه از دیگر مصوبات این شورا بود که قرار شد پس از تهیه طرح توسط مشاور مربوطه و رفع نواقص موجود نسبت به احداث میدان اقدام شود.
 زندیه وکیلی در پایان از اجرای پروژه کمربند شمالی شهر اراک بعنوان یک پروژه موثر برای کاهش بار ترافیک اراک و آلودگی هوای این شهر نام برد و افزود: در این جلسه تدابیر لازم جهت هدایت وسایل نقلیه عبوری بویژه وسایط سنگین به کمربند شمالی اتخاذ گردید و تهیه طرح اصلاح شکل هندسی میدان حضرت امام خمینی(ره) و روان سازی ترافیک ورودی به میدان مذکوربه شهرداری محول گردید.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها