Portal_background_image

با حضور استاندار مركزي چهاردهمين نمايشگاه گل محلات گشايش يافت

با حضور زمانی قمی استاندار مرکزی، مسئولین کشوری٬ استانی و فعالین عرصه گل کشور در آئینی چهاردهمین نمایشگاه گل محلات گشایش یافت.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: دولت یازدهم کشور را با خزانه خالی ، رکود و نرخ تورم بالا تحویل گرفت و در سال گذشته با توجه به کاهش قیمت نفت و تقلیل صادرات  درآمد کشور با پرداخت یارانه ها برابری می کرد.

وی افزود: با اجرای برجام بخش مهمی از تحریم ها لغو شد و فشارهایی که بر کشور متحمل می گردید کاهش یافت و امروز می توانیم روزانه 2 میلیون بشکه نفت را صادر کنیم که این امر با توجه به وابستگی کشور به درآمدهای نفتی بسیار حائز اهمیت است چرا  اگر همان رویه گذشته ادامه می یافت شاید میزان صادرات نفت به صفر نیز می رسید.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه برخی برجام را زیر سوال می برند، گفت: ما نباید ایران با تحریم را به ایران بدون تحریم ترجیح دهیم، با به فرجام رسیدن برجام گفتمان برتر جمهوری اسلامی ایران  به اثبات رسید، خطرات تهدید از کشور دور شدو زمینه برای همكاری با كشورهای خارجی و انتقال تکنولوژی به کشور فراهم گردید .

زمانی قمی گفت: نباید اجرای برجام را به نحوی به جامعه القا کنیم که برجام رخداد و پدیده ای است که نه تنها اثر مثبت نداشته بلکه تاثیرات منفی نیز در کشور خواهد داشت، شاید در زمان تحریم ها برای افرادی منافعی وجود داشت و آنها سود می بردند ولی باید منافع کشور را در نظر داشت.

وی با اشاره به نامگذاری سال بعنوان اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل ، گفت: کشور در شرایط حساسی قرار دارد و تکلیف ما تلاش در جهت تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی است که مورد تاکید مقام معظم رهبری می باشد.

گفتنی است  با حضور استاندار مرکزی در حاشیه این نمایشگاه ٬ دفتر گمرکات شهرستان محلات بعنوان یکی از زیرساختهای مهم صادرات گل افتتاح شد.

استاندار مرکزی در جریان سفر به شهرستان محلات با حضوری آزاده عزیز و سرافراز در این شهرستان نیز دیدار کرد.

یادآور می گردد تولیدکنندگان گل و گیاه ایران و نمایندگان تولیدکنندگان گل روسیه، ارمنستان و ترکیه در چهاردهمین نمایشگاه گل شهرستان محلات  حضور یافتند،  برگزاری سمینارها و دوره های آموزشی در حاشیه نمایشگاه، تقویت بعد اقتصادی نمایشگاه گل، ایجاد ارتباط مستقیم بین تولید کنندگان و مصرف کنندگان و افزایش فرهنگ استفاده از گل مهم ترین اهداف این دوره از نمایشگاه است.

این نمایشگاه از 7 تا11 اردیبهشت ماه  در پایانه صادراتی گل و گیاه محلات دایر خواهد بود .

گالری تصاویرمعاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها