Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: چابك سازي قوانين براي تسهيل در امر سرمايه گذاري/ حضور پررنگ مديران استاني در شهرستانها

آقازاده استاندار مرکزی در هفتمین سفر خود به شهرستان زرندیه در نشست مشترک ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان و این شهرستان ، گفت: چابك سازي قوانين راهبردی موثر براي تسهيل در امر سرمايه گذاری است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: حضور مدیران استانی در شهرستان ها به ویژه شهرستان هایی که در حوزه صنعت و کشاورزی از ظرفیت های ویژه ای برخوردارند باید تقویت شود و نگاه ویژه ای به این شهرستانها داشته باشند.

استاندار مرکزی گفت:  ساوه و زرندیه کانون توسعه را در قلب خود دارند  لذا مدیران استان باید با حضور  مستمر در این شهرستانها  در جهت رفع مسائل و مشکلات تلاش کنند.

وی ادامه داد: مسائل و مشکلات  شهرستانها باید در کارگروه ها و جلسات مربوطه با حضور مدیران استان مورد بررسی و کار کارشناسی قرار گیرد سپس در جلسه ستاد  اقتصاد مقاومتی مطرح تا درخصوص آن تصمیمات مناسبی اتخاذ شود و دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی استان باید به این موضوع توجه داشته باشد.

آقازاده با اشاره به اینکه سرمایه گذاران ولی نعمتان اقتصاد هستند، بیان کرد: تمام دولت ها برای رفع مسائل و مشکلات و تامین زیرساختها نیازمند بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی و سرمایه گذاران هستند. رمز موفقیت یک دولت و کشور بهره گیری از ظرفیت سرمایه گذاران است که این امر باید در کشور ما تقویت شود.

وی تصریح کرد: برخی قوانین موجود بعنوان اهرم متوقف کننده در مسائل توسعه ای و جذب سرمایه گذاری در کشور عمل می کند لذا بازنگری در این قوانین امری ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار مرکزی ابراز کرد:  اکثر مدیران استان حسن نیت دارند و  تمام تلاش  خود را برای تسهیل در امر سرمایه گذاری بکار می گیرند اما وجود برخی قوانین زاید، پیچیده و دست و پاگیر  مانع از این امر می شود .

وی افزود: برخی قوانین در مواقعی خود را نقض می کنند و یا باعث موازی کاری می شوند  چابک سازی این قوانین باعث چالاک سازی ادارات و ایجاد امنیت و آرامش در سرمایه گذاران می شود  .

آقازاده ساوه و زرندیه را مهد سرمایه گذاری عنوان کرد و گفت: این شهرستان ها به دلیل نزدیکی به پایتخت و بهره مندی از زیرساخت های صنعتی و محورهای مواصلاتی مناسب امکان جذب حداکثری سرمایه های بخش خصوصی را دارند.

وی افزود: برخورداری از منابع آب و خاک غنی دیگر مزیت زرندیه است که امکان فعالیت سرمایه گذاران در حوزه کشاورزی و به خصوص صنعت گلخانه ای را فراهم کرده است و در زیرساخت‌های کشاورزی، گلخانه‌ای و دامداری این شهرستان اقدامات قابل ملاحظه‌ای صورت گرفته است. 

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: اتحاد ، انسجام و هماهنگی رمز موفقیت کشور و رفع مسائل و مشکلات است و در این صورت دشمنان ایران اسلامی نمی توانند خللی در امور کشور ایجاد نمایند .

فرماندار شهرستان  زرندیه نیز با اشاره به موقعیت اقتصادی ویژه این شهرستان گفت: زرندیه به عنوان پیشانی استان مرکزی از مزیت بالایی در حوزه اقتصادی برخوردار است که تامین زیرساخت‌های لازم مسیر سرمایه‌گذاری را هموارتر خواهد کرد. 

 فدایی تصریح کرد: بهره‌برداری کامل از ظرفیت‌های مغفول شهرستان زرندیه به ویژه در حوزه کشاورزی و صنعتی موجب تقویت جذب سرمایه‌گذار و توسعه اقتصادی منطقه می‌شود. 

گفتتی است در این جلسه برخی از فعالان اقتصادی و گردشگری، صاحبان صنایع و تولیدکنندگان بخش کشاورزی به بیان مشکلات و موانع پیش روی توسعه‌ای و اشتغالزایی واحدهای صنعتی و تولیدی خود پرداختند و مسائل و مشکلات سه واحد تولیدی و اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت.

یادآور می گردد بازدید از شرکت های رکن سازه و کشت و صنعت فصیح در خشکرود و دیدار با فعالان سیاسی،‌ فرهنگی‌‌، اجتماعی و سازمان های مردم نهاد زرندیه از  دیگر برنامه های سفر یک روزه استاندار مرکزی به این شهرستان بود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها